Góralskie Posiady Opłatkowe

Autor: Małopolski UW 2019-01-18 08:48:29
Wojewoda małopolski Piotr Ćwik uczestniczył w Góralskich Posiadach Opłatkowych zorganizowanych przez Krakowski Oddział Związku Podhalan. Podczas wydarzenia wojewoda odczytał list, który do uczestników spotkania skierowała wicepremier Beata Szydło.

Dziś, wspólnie kolędując, dzielicie się z bliskimi radością płynącą z tego wyjątkowego spotkania. Wyjątkowego, bo związanego z Waszą „małą Ojczyzną” i pięknem podhalańskich tradycji. (…) Proszę, przyjmijcie najlepsze życzenia dobrego zdrowia, sił i pogody ducha w codziennym życiu. Niechaj ten rok obfituje we wszelką pomyślność, a dzisiejsze wydarzenie niech napełni Wasze serca wiarą, nadzieją i miłością – napisała Beata Szydło.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w krakowskiej bazylice Ojców Karmelitów „Na Piasku”, którą w intencji członków i sympatyków Krakowskiego Oddziału Związku Podhalan sprawował bp Jan Szkodoń. Po niej w refektarzu klasztoru nastąpiło składanie życzeń i wspólne kolędowanie z zespołami: „Skaldowie”, „Skalni”, „Hamernik” i „Mali Hamernicy”.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u