Chcemy skoncentrować się na gospodarce cyfrowej

Autor: mat prasowe KPRM 2019-01-22 08:57:52
Europa środkowo-wschodnia to najszybciej rozwijający się region Unii Europejskiej - powiedział szef polskiego rządu podczas dzisiejszej debaty Central and Eastern Europe Innovation Roundtable w Warszawie.

Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w Okrągłym Stole Innowacji w Europie Środkowej i Wschodniej w Pałacu na Wodzie w warszawskich Łazienkach Królewskich. Spotkanie dotyczyło współpracy między sektorem prywatnym i publicznym.

Szef rządu powiedział, że dzięki współpracy między uczestnikami debaty będzie można znaleźć najlepsze rozwiązania technologiczne, które będą mogły być wdrożone i połączone z rozwijającymi się gospodarkami. Historia naszego regionu uczy, że mieliśmy do czynienia z innowacjami, ale to inni wykorzystywali te talenty - zaznaczył.

Według Prezesa Rady Ministrów, możemy mówić o czwartej rewolucji przemysłowej nie, jako obserwator, ale jako uczestnik i twórca. Jak dodał, Polska koncentruje swoje działania przede wszystkim w kierunku rozwoju robotyki, sztucznej inteligencji w gospodarce i przedsiębiorczości.

Chciałbym, byśmy znaleźli najlepsze rozwiązanie na połączenie osiągnięć ostatnich lat - chmura, sztuczna inteligencja, o której mówiliśmy i innych najnowszych rozwiązań technologicznych – powiedział na zakończenie Mateusz Morawiecki.

Ponadto szef polskiego rządu spotkał się z prezesem CEO Google LLC CEO Sundararajanem Pichaiem, menedżerem jednej z najważniejszych firm branży informatycznej.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u