Nowy wóz dla OSP Toporów

Autor: Lubuski UW 2019-01-22 09:15:32
Myślę, ze ten samochód wesprze was w ciężkiej służbie – mówił Wojewoda Lubuski podczas przekazania nowego, średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego, który wesprze Ochotniczą Straż Pożarną w Toporowie.

Zakup pojazdu został zrealizowany w ramach Porozumienia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Środowiska w sprawie współdziałania w zakresie zwalczenia zagrożeń dla środowiska. Na jego bazie, w 2018 r. powstał Ogólnopolski Program Wspierania Służb Ratowniczych. Wartość nowego pojazdu dla OSP Toporów to 709 096,00 zł. Nowy wóz zastąpi awaryjny i wyeksploatowany pojazd z 1983 roku.

- Ten samochód ma wesprzeć Państwa w ciężkiej służbie. Jego zakup jest efektem porozumienia pomiędzy Ministerstwem Środowiska, a Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji. Zakup został wsparty pieniędzmi samorządu i nadleśnictw. Bardzo się cieszę, że dzisiaj, jako przedstawiciel Rządu Premiera Mateusza Morawieckiego mam przyjemność wziąć udział w tym ważnym wydarzeniu, ponieważ dla Rządu bezpieczeństwo naszych rodaków jest jednym z podstawowych elementów, o który zabiega. To, że lubuszanie czują się bezpiecznie to też wasza zasługa – mówił wojewoda podczas uroczystości.

- Chcę wam podziękować za codzienną służbę i za to, że jesteście gotowi by mieszkańcy gminy i powiatu czuli się bezpiecznie. W naszym województwie, w poprzednim roku, przeprowadzono prawie 17 000 interwencji. W połowie z nich brała udział Ochotnicza Straż Pożarna. Druhny i druhowie często są pierwsi na miejscu zdarzenia i jako pierwsi udzielają pomocy, ratują ludzkie życie. Myślę, ze ten samochód wesprze was w ciężkiej służbie, ale mam cichą nadzieję, że nigdy nie będzie musiał wyjeżdżać na akcje – podsumował Władysław Dajczak.

Jednostka w Toporowie została włączona do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego w sierpniu 1997 r. Jest to jedna z dwóch jednostek w gminie Łagów, które należą do tego systemu. W jednostce jest 24 strażaków uprawnionych do działań ratowniczych. Zabezpieczają oni mocno zalesiony rejon południowo-zachodni powiatu.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u