Dachowanie samochodu osobowego k. miejscowości Chotów gm. Krasocin

Autor: mat prasowe MSWiA/mł. bryg. Tomasz Szymański 2019-01-25 09:09:49
23 stycznia 2019 roku po godz. 10 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP we Włoszczowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze powiatowej koło miejscowości Chotów w gminie Krasocin.

Po przybyciu strażaków na miejsce zdarzenia stwierdzono dachowanie samochodu osobowego Audi. Pojazd znajdował się w poza pasem ruchu drogowego, leżał na dachu. Samochodem podróżowała jedna osoba, która w momencie przyjazdu na miejsce zdarzenia służb ratowniczych znajdowała się poza autem. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w samochodzie oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej kobiecie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zespołu ratownictwa medycznego ranną przekazano ratownikom medycznym. Została ona przetransportowana do szpitala. Na czas działań ratowniczych ruch na drodze powiatowej odbywał się wahadłowo. Po zakończeniu działań miejsce zdarzenia przekazano policji.

W akcji ratowniczej, która trwała ponad jedną godzinę wzięły udział 3 samochody ratowniczo-gaśnicze i specjalne z JRG PSP we Włoszczowie i jeden samochód ratowniczo- gaśniczy z OSP KrasocinPo przybyciu strażaków na miejsce zdarzenia stwierdzono dachowanie samochodu osobowego Audi. Pojazd znajdował się w poza pasem ruchu drogowego, leżał na dachu. Samochodem podróżowała jedna osoba, która w momencie przyjazdu na miejsce zdarzenia służb ratowniczych znajdowała się poza autem. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w samochodzie oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej kobiecie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zespołu ratownictwa medycznego ranną przekazano ratownikom medycznym. Została ona przetransportowana do szpitala. Na czas działań ratowniczych ruch na drodze powiatowej odbywał się wahadłowo. Po zakończeniu działań miejsce zdarzenia przekazano policji.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u