WĘGIERSCY POLICJANCI W KATOWICKIM ODDZIALE PREWENCJI

Autor: mat prasowe MSWiA 2019-01-25 09:14:30
Węgierscy wykładowcy i przedstawiciele kierownictwa ze Szkoły Egzekwowania Prawa w Miszkolcu na Węgrzech odwiedzili dzisiaj katowicki oddział prewencji. W trakcie wspólnego spotkania, goście mieli okazję poznać strukturę jednostki, specyfikę służby oraz wyposażenie. 3 Kompania Prewencji, przy współpracy z Kompanią Wzmocnienia, specjalnie dla nich przygotowały pokazy działań policyjnych.

Gości po powitaniu od razu zaproszono na pokaz działań pododdziałów zwartych policji. W trakcie prezentacji mundurowi zademonstrowali działanie granatów hukowych, strzelb gładkolufowych oraz miotacza wody.

Po prezentacji, węgierskim policjantom zaprezentowano pojazdy oraz sprzęt będący na wyposażeniu jednostki. Goście mieli możliwość obejrzenia miotacza wody i radiowozu, używanego w oddziałach prewencji. Później, pod czujnym okiem instruktora strzelectwa, sprawdzali broń, będącą na wyposażeniu polskiej policji.

W trakcie rozmów nie zabrakło porównań wyposażenia polskiego i węgierskiego, które w ocenie gości są bardzo podobne. Węgierskim policjantom przedstawiono również strukturę jednostki, zadania, specyfikę służby i aspekty szkolenia oraz dowodzenia oddziałami prewencji w polskiej policji. Spotkanie zakończyło się wymianą spostrzeżeń, w oparciu o dotychczasowe doświadczenia ze służby.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u