Artyści ze wsparciem dla Sławka Łuby

Autor: UM Gdynia 2019-01-26 09:21:31
Jedna z ważniejszych postaci życia kulturalnego Gdyni i całego Trójmiasta walczy z nowotworem. Na szczęście w tej walce nie pozostaje sam – wspierają go przyjaciele, artyści, którzy właśnie organizują specjalny koncert charytatywny pod szyldem „Ratujemy Sławka Łubę”

Sławek Łuba na przestrzeni lat znacznie przyczynił się do rozwoju kultury Trójmiasta. Ponad dwie dekady działalności przyniosły przeszło 300 zorganizowanych koncertów. Jako pomysłodawca, odbywającego się w Gdyni festiwalu JaZzGdyni, zapraszał najwybitniejsze postaci ze świata jazzu, takie jak Chuck Manione, Al. Di Meola, Chris Botti, Stanley Clarke, George Duke, Marcus Miller czy Tomasz Stańko.

Wielu artystów, którzy na zaproszenie Sławka po raz pierwszy odwiedzili Gdynię, do dziś wraca tu z kolejnymi trasami koncertowymi. Kulturalne zaangażowanie Sławka było wielokrotnie doceniane – został wyróżniony m.in. odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej” czy gdyńską nagrodą kulturalna „Galion”.

Poza działalnością kulturalną Sławek Łuba aktywnie uczestniczy w życiu społecznym – angażuje się w liczne akcje pomocowe, koncerty charytatywne. Nic więc dziwnego, że gdy sam znalazł się w trudniej sytuacji, z pomocą przyszli przyjaciele, artyści, muzycy.

Podczas zaplanowanego na 3 lutego specjalnego koncertu wystąpią związane z trójmiejską alternatywą zespoły Kiev Office, Fuzz i Golden Life. Gwiazdą wieczoru będzie legendarny muzyk i wokalista Lech Janerka, znany z zespołu Klasu Mitffoch i kariery solowej.

Wydarzenie odbędzie się w gdyńskim Klubie Pokład. Bilety cegiełki dostępne są w pobliskim barze Tawerna Gdynia. Ich cena jest „otwarta”, co oznacza, że za bilet można zapłacić dowolną kwotę powyżej ustalonego minimum, jakim jest 60 zł. Dochód ze sprzedaży wejściówek oraz utarg klubu Pokład z tego dnia przeznaczony zostanie na leczenie Sławka Łuby. Istnieje również dokonywania wpłat na specjalnie przygotowane konto. Szczegóły dostępne są na stronie organizowanego wydarzenia.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u