KOLEJNA OSOBA ODPOWIE ZA RASISTOWSKI ATAK W AUTOBUSIE

Autor: mat prasowe MSWiA 2019-01-28 08:54:40
Dzięki stołecznym policjantom z wydziału do spraw zwalczania przestępczości pseudokibiców kolejny mężczyzna odpowie za atak na tle narodowościowym, do którego doszło w autobusie linii 521. Grzegorz K. jest już piątą osobą, która usłyszała w prokuraturze zarzuty w tej sprawie. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 15 grudnia 2018 roku około godz. 19.10 w autobusie linii 521 pomiędzy przystankami PKP Falenica a ul. Wielowiejską. Jak ustalili wówczas policjanci, grupa pięciu osób zaczepiała dwóch mężczyzn posługujących się językiem tureckim. Sprawcy mieli ich znieważyć oraz naruszyć nietykalność cielesną jednego z nich. Napastnicy posiadali odzież z emblematami jednego z warszawskich klubów piłkarskich.

Sprawą zajęli się stołeczni policjanci z wydziału do spraw zwalczania przestępczości pseudokibiców, którzy bardzo szybko ustalili, kto może mieć związek z tym zdarzeniem. Już po kilku dniach w ich rękach byli dwaj mężczyźni, którzy zostali doprowadzeni do prokuratury. Obaj usłyszeli zarzut nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych. Drugi z nich dodatkowo będzie odpowiadał za czyn z artykułu 257 kodeksu karnego.

Dzięki pracy operacyjnej i ustaleniom funkcjonariuszy, kolejne trzy osoby podejrzewane o to przestępstwo również usłyszały zarzuty. Wczoraj został przesłuchany w prokuraturze 40-letni Grzegorz K. Mężczyzna będzie odpowiadał za publiczne nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat więzienia.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u