Diecezjalne spotkanie opłatkowe w Biłgoraju

Autor: Lubelski UW 2019-01-29 09:26:19
W Biłgoraju wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk wziął udział w diecezjalnym spotkaniu opłatkowym Rodziny Radia Maryja. Spotkanie rozpoczęła msza święta w kościele pw. św. Jerzego, gdzie spotkali się wierni diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Nabożeństwu przewodniczył biskup diecezji zamojsko-lubaczowskiej Marian Rojek. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele parlamentu RP, przedstawiciele duchowieństwa i władz samorządowych, których przedstawicielem był nowy starosta Andrzej Szarlip, członkowie kół Radia Maryja z terenu powiatu oraz wierni słuchacze.

W spotkaniu Rodziny Radia Maryja udział wzięli udział również przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, europoseł Mirosław Piotrowski, oraz radni województwa lubelskiego i powiatu biłgorajskiego. Toruńską rozgłośnię reprezentował redemptorysta o Piotr Dettlaff CSsR.

– Adeste Fideles, Laeti triumphantes, Venite, venite in Bethlehem! – słowami hymnu Adeste Fideles wicewojewoda zwrócił się do wiernych zgromadzonych na spotkaniu opłatkowym Rodziny Radia Maryja. – Drodzy państwo, piękne polskie powiedzenie głosi, że rodzina jest najważniejsza. Na początku ta, w której przychodzimy na świat, następnie zaś ta, którą tworzymy, a państwo tworzycie wyjątkową rodzinę. Nie tylko w skali diecezji czy w skali województwa, ale w skali całego kraju – dodał wicewojewoda.

– Niech słowa wypowiedziane niegdyś przez wielkiego polskiego poetę Stanisława Wyspiańskiego świadczą o tym jak ważne te święta Narodzenia Pańskiego były dla przeszłych pokoleń, które nie marzyły nawet o wolnej Polsce. „Bożego narodzenia ta noc jest dla nas święta. Niech idą w zapomnienia niewoli gnuśne pęta. Daj nam poczucie siły i Polskę daj nam żywą, by słowa się spełniły nad ziemią tą szczęśliwą. Jest tyle sił w narodzie, jest tyle mnogo ludzi; niechże w nie duch twój wstąpi i śpiące niech pobudzi – powiedział Gmitruczuk wspominając baśń z początków II Rzeczpospolitej, która niesie ze sobą przesłanie o tym, że siła tkwi w jedności. – Tylko w jedności i w zgodzie jesteśmy w stanie realizować dobrą zmianę, którą rozpoczął realizować rząd Beaty Szydło, a teraz realizuje rząd pana premiera Mateusza Morawieckiego. Wszystkiego najlepszego, niech ten duch zstąpi i da nam siłę na cały 2019 rok.

Diecezjalne spotkanie zakończyło przełamanie się opłatkiem i wspólne kolędowanie.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u