POLICJANCI URATOWALI ŻYCIE MĘŻCZYŹNIE

Autor: mat prasowe MSWiA 2019-02-01 09:35:19
Wczoraj policjanci z Oddziałów Prewencji Policji w Gdańsku pełniąc służbę na terenie Pruszcza Gdańskiego uratowali życie mężczyźnie. 37-skoczył z mostu do płytkiej rzeki. Mundurowi połamanego i nieprzytomnego mężczyznę wyłowili z wody, udzielili mu pierwszej pomocy. Dzięki szybkiej reakcji policjantów mężczyzna trafił do szpitala, gdzie został objęty specjalistyczna opieką.

Dyżurny z Pruszcza Gdańskiego wczoraj przed godziną 9:00 otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Bielkówko na moście chodzi mężczyzna przy barierkach i wygląda na mocno przemarzniętego. Dyżurny natychmiast na miejsce wysłał patrol policjantów z Oddziałów Prewencji w Gdańsku, którzy pełnili służbę na terenie Pruszcza Gdańskiego. Mundurowi nie widzieli już nikogo na moście i zaczęli przeszukiwać teren wokoło.

Przy jednym z filarów mostowych zauważyli mężczyznę leżącego w wodzie. Policjanci wbiegli do wody, wyciągnęli go na brzeg. Mężczyzna był połamany, mocno poobijany i nieprzytomny. Policjanci udzielili mu pierwszej pomocy i mężczyzna odzyskał przytomność.

Mundurowi owinęli go kocem termicznym. Był to 37-letni mieszkaniec powiatu gdańskiego. Mężczyznę przewieziono do szpitala, gdzie został objęty specjalistyczną opieką. Dzięki dużej determinacji policjantów na służbie kolejny raz uratowano życie ludzkie.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u