Uhonorowani za zasługi w Katowicach

Autor: Śląski UW 2019-02-04 09:19:25
Kilkadziesiąt osób z województwa śląskiego otrzymało 29 stycznia z rąk wicewojewody śląskiego Roberta Magdziarza odznaczenia państwowe nadane przez Prezydenta RP. Odznaczeni to osoby wyróżniające się m.in. zasługami na rzecz niepodległości Polski, a także działalnością społeczną, kulturalną czy też pracą zawodową w służbie Rzeczypospolitej Polskiej.

Wicewojewoda Robert Magdziarz pogratulował wszystkim wyróżnionym i podkreślił, że wręczane odznaczenia są wynikiem trudu oraz ciężkiej pracy. – Jest to podsumowanie i jednocześnie wyróżnienie – zaznaczył wicewojewoda podczas uroczystości, która odbyła się w Westybulu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

Wśród uhonorowanych znalazły się osoby odznaczone za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej oraz za te poniesione w obronie suwerenności i niepodległości Państwa Polskiego, a także za działalność kulturalną, na rzecz krwiodawstwa, społeczności lokalnej czy też środowiska dzieci oraz młodzieży. Sześćdziesiąt osób zostało też odznaczonych Medalem za Długoletnią Służbę, stanowiącym nagrodę za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa. Wicewojewoda Magdziarz wręczył również odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej” nadaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz „Zasłużony dla Górnictwa RP”, która z kolei nadawana jest przez Ministra Energii. Dzisiejszą uroczystość wręczenia odznaczeń uświetnił występ Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u