Nowoczesna interna w gdyńskim szpitalu

Autor: UM Gdynia 2019-02-06 07:57:39
Za nami oficjalne otwarcie, a już niedługo na kompleksowo wyremontowany Oddział Chorób Wewnętrznych A w gdyńskim Szpitalu św. Wincentego a Paulo trafią pierwsi pacjenci. Za niemal 4 miliony złotych udało się zmienić oblicze interny, która od teraz ma m.in. nowe łóżka, klimatyzację czy nowoczesny sprzęt medyczny. To uzupełnienie inwestycji z zeszłego roku, gdy remont przeszedł oddział B.

Ze świeżo zakończonych prac ucieszą się nie tylko lekarze i personel, ale przede wszystkim sami pacjenci – Oddział Chorób Wewnętrznych „A” dołączył do odświeżonego w zeszłym roku oddziału „B” i oferuje nowoczesne wyposażenie oraz sprzęt.

Za blisko 3 mln 800 tys. złotych w Szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni przeprowadzono generalny remont interny na piątym piętrze. Po jego zakończeniu oddział posiada 25 łóżek podzielonych na 8 sal chorych, w tym także salę jednoosobową oraz izolatkę. Na blisko 400 metrach kwadratowych udało się też zorganizować gabinet diagnostyczno-zabiegowy, pokoje dla pielęgniarek i lekarzy, węzły sanitarne i pomieszczenia magazynowe.

Remont to także nowe wyposażenie – w tym materace przeciwodleżynowe czy szafki dla pacjentów. Od nowa przygotowano niezbędne instalacje, w tym m.in. klimatyzację i systemy bezpieczeństwa. Na internę trafiły też nowoczesne kardiomonitory, pompy do żywienia pozajelitowego i dojelitowego, pompy infuzyjne oraz defibrylatory.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u