Będę walczył z fake newsami. Nie można tolerować kłamstwa

Autor: Wielkopolski UW 2019-02-10 10:57:45
W związku z tekstem pt. „20 milionów plus prezydent i premier”, który ukazał się dziś w poznańskiej „Gazecie Wyborczej” (autor: Tomasz Cylka), wojewoda wielkopolski zdecydował się na wezwanie redakcji do sprostowania. Informacje, które przytacza autor artykułu na temat spotkania Zbigniewa Hoffmanna z dyrektorem Parowozowni Wolsztyn Wojciechem Marszałkiewiczem, są nieprawdziwe.

„Gazeta Wyborcza” sugeruje, powołując się na anonimowych rozmówców, że wojewoda zadeklarował dofinansowanie w wysokości 20 mln zł w zamian za zaproszenie na paradę parowozów w Wolsztynie prezydenta i premiera. Informacja ta jest całkowicie nieprawdziwa – wojewoda wielkopolski na temat dofinansowania parowozowni nigdy z dyrektorem tej instytucji nie rozmawiał.

Dyrektor Parowozowni Wolsztyn Wojciech Marszałkiewicz zabiegał o spotkanie z wojewodą, które odbyło się w dniu 5 lutego br. i sam poprosił o wsparcie przy zaproszeniu do Wolsztyna prezydenta i premiera. Ponadto, informacje przedstawione przez dziennikarza „Gazety Wyborczej” – niepotwierdzone przez żadnego z bezpośrednich uczestników spotkania – mają na celu zdyskredytować wojewodę i nie spełniają w żadnym stopniu funkcji informacyjnej.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann zaznacza, że zamierza walczyć z kłamliwymi informacjami. – Wielokrotnie ignorowałem różnego typu zaczepki dziennikarzy Gazety Wyborczej. Są jednak pewne granice, które zostały przekroczone. Nie będę tolerował kłamstwa i wypuszczania tego typu fake newsów do przestrzeni medialnej. To, co przeczytałem w artykule pana Cylki, z dziennikarstwem nie ma nic wspólnego, bo przedstawiona tam opowieść to science fiction. Apeluję do poznańskich mediów o to, by przyłączyły się do walki z fake newsami, bo dziś rzetelność jest naprawdę w cenie – komentuje wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Wojewoda Zbigniew Hoffmann zdecydował się na przesłanie do redakcji „Gazety Wyborczej” wniosku o sprostowanie

© 2018 Super-Polska.pl stat4u