Polski akcent podczas wręczenia Nagród Grammy 2019

Autor: UM Gdynia 2019-02-15 09:46:50
Alicia Keys, Jennifer Lopez, Miley Cyrus, Dolly Parton, gwiazdy kinowego hitu „Narodziny Gwiazdy”: Lady Gada i Bradley Cooper, a nawet Michelle Obama oraz cała plejada gwiazd muzyki, a pośród nich - polski akcent! Olbrzymia ściana świateł zaprojektowanych w pracowni gdyńskiej firmy Portman Custom Lights z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia rozbłysła podczas występu duetu Miley Cyrus i Shawna Mendesa, w ramach tegorocznej ceremonii wręczenia nagród Grammy 2019 w Los Angeles.

Amerykanka Miley Cyrus i Kanadyjczyk Shawn Mendes, uznany przez magazyn Forbes za jedną z najbardziej wpływowych osób w branży muzycznej poniżej trzydziestego roku życia, wykonali utwór „In your Blood”. Zaprojektowane w Gdyni oświetlenie było głównym punktem oprawy ich występu. Tym samym, gdyńscy producenci lamp scenicznych z Custom Portman Lights powtórzyli swój sukces z 2017 roku, gdy ich retro oprawy pojawiły się po raz pierwszy podczas gali muzycznych Oscarów. Udowodnili także, że zachwyt light designerów z całego świata nad polskimi światłami to nie tylko efekt nowości, a raczej potwierdzenie tego, że lampy „made in Poland” zadomowiły się na dobre na zagranicznych scenach.

Łukasz Sztejna, light designer oraz Dominik Zimakowski, odpowiedzialny za stronę biznesową przedsięwzięcia, którzy stoją za sukcesem polskiej marki, nie spoczywają na laurach dotychczasowych dokonań. Jak zapowiadają, choć siedziba firmy pozostaje w PPNT Gdynia, to z pewnością się powiększy – podobnie, jak zespół. W najbliższych planach jest również wprowadzenie kolejnych, unikatowych produktów na rynek, wzbogaconych o innowacyjne dla branży zastosowania i technologię.

Portman Custom Lights Lampy Portman Lights są obecnie w ofercie 24 dystrybutorów w 35 krajach świata. Firma regularnie prezentuje swoje produkty na największych międzynarodowych targach, m.in. na najważniejszym na Zachodnim Wybrzeżu USA wydarzeniu w branży, czyli LDI Show w Las Vegas czy ProLight+Sound we Frankfurcie.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u