OSZUST W RĘKACH BYDGOSKICH POLICJANTÓW

Autor: mat prasowe MSWiA 2019-02-19 08:37:12
Zarzut związany z oszustwami kredytowymi zarówno na szkodę banków jak i osób prywatnych oraz użyciem fałszywych dowodów osobistych usłyszał mieszkaniec Świecia, którego zatrzymali policjanci z bydgoskiej komendy zwalczający przestępczość gospodarczą. Już wiadomo, że sprawa ma charakter rozwojowy

Wszystko zaczęło się od ustaleń policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją bydgoskiej komendy, którzy dotarli do informacji o mężczyźnie, który ma posługiwać się fałszywymi dowodami osobistymi i na te dane zawierać umowy kredytowe lub zakładać konta.

Policjanci, którzy pojawili się w miejscu zamieszkania podejrzewanego mężczyzny, potwierdzili ten fakt. Podczas przeszukania, zajmowanego przez 22-latka na terenie Bydgoszczy mieszkania, zabezpieczyli należące do niego dwa fałszywe dowody osobiste, które służyły mu do dokonywania przestępstw. Jak ustalili funkcjonariusze, 22-latek dokonywał oszustw drogą internetową. Zawierał umowy o otwarcie kont bankowych oraz umowy o kredyty gotówkowe. Kiedy kurierzy dostarczali dokumenty, podpisywał je okazując im fałszywe dowody osobiste. Już teraz wiadomo, że w ten sposób oszukał trzy banki oraz osoby prywatne, na których dane zawierał umowy. Jak się okazało, również w ten sposób dokonał zakupu konsoli do gry o wartości 1500 złotych na jednym z portali internetowych.Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty.

Zgromadzony materiał dowodowy trafił już do prokuratora. Ten po zapoznaniu się z nim zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny. 22-latek trzy razy w tygodniu będzie musiał stawiać się w komisariacie. Już też wiadomo, że to nie koniec zarzutów, które mieszkaniec Świecia usłyszy, gdyż sprawa ma charakter rozwojowy, a pokrzywdzonych osób i instytucji jest znacznie więcej.

Za tego typu przestępstwa może mu grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u