Wiedzieć znaczy potrafić reagować

Autor: Małopolski UW 2019-02-20 09:06:04
Przedmioty najczęściej wykorzystywane do zażywania, ukrywania bądź dystrybucji narkotyków oraz preparaty przypominające różnego rodzaju substancje psychoaktywne – to wyposażenie walizek edukacyjnych, które trafiły do Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz do Komend Powiatowych i Miejskich Policji w Małopolsce. W uroczystym przekazaniu walizek uczestniczył wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

33 walizki edukacyjne będą wykorzystywane przez policjantów jako materiał dydaktyczno-poglądowy podczas spotkań z rodzicami, nauczycielami oraz opiekunami dzieci i młodzieży.

- Zmienia się rzeczywistość, w jakiej funkcjonują dzieci i młodzież. Zmienia się także ranga zagrożeń, na jakie są narażeni młodzi ludzie. Dlatego tak ważne jest uświadamianie im, jakie konsekwencje wiążą się z sięganiem po narkotyki czy inne środki psychoaktywne. Wsparcie i wiedza potrzebne są też rodzicom i nauczycielom, aby wcześnie mogli przeciwdziałać tym zagrożeniom. Dziękuję, że małopolska Policji podejmuje działania w tym zakresie. Przekazane dziś walizki edukacyjne z pewnością przyczynią się do poszerzenia wiedzy opiekunów o środkach psychoaktywnych. To niezwykle istotne, aby rodzice czy nauczyciele mogli wcześniej i skuteczniej reagować na zagrożenia. A wiedzieć znaczy właśnie potrafić reagować – powiedział wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Walizki zostały zakupione ze środków finansowych przekazanych na Fundusz Wsparcia Policji przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u