Otwarcie Żłobka Samorządowego w Rzepinie

Autor: Lubuski UW 2019-02-26 08:49:41
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska wzięła udział wraz z Wicewojewodą Lubuskim Wojciechem Perczakiem w otwarciu Samorządowego Żłobka w Rzepinie.

Dziś, dzięki programowi Maluch Plus w kolejnym samorządzie województwa lubuskiego powstaje żłobek. Tym samym znika kolejna biała plama na polskiej mapie miejsc, w których nie było instytucji opieki nad dziećmi do lat 3 – mówiła Minister Elżbieta Rafalska, podkreślając, że samorządy powinny inwestować w usługi społeczne - apeluję do samorządów, aby korzystały ze środków z programu Maluch Plus, aby w coraz większej liczbie gmin powstawały nowe miejsca opieki dla najmłodszych. Rozwój sieci żłobków to wsparcie dla rodziców, którzy po okresie wychowywania dzieci mogą wrócić do pracy.

- Matki, które będą miały możliwość zostawić swoje dzieci pod dobrą opieką, bez obaw wrócą do pracy. Myślę, że tworzenie nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 pozwoli w naturalny sposób poprawić sytuację na rynku pracy – mówił Wicewojewoda Lubuski Wojciech Perczak.

Samorządowy Żłobek w Rzepinie

W ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 "MALUCH+" 2018 Gmina Rzepin otrzymała środki na utworzenie 30 nowych miejsc opieki w Żłobku Samorządowym zlokalizowanym przy Przedszkolu Samorządowym nr 3 „Jarzębinka” w Rzepinie.

W ramach zadania rozbudowano Przedszkole o nowe skrzydło z 2 salami dla dzieci w wieku do lat 3 wraz z zapleczem socjalnym. Wybudowano również łącznik pomiędzy istniejącą, a nowopowstałą częścią obiektu. Zagospodarowano również teren wokół obiektu i zakupiono wyposażenie niezbędne do funkcjonowania żłobka.

Żłobek został wpisany do rejestru żłobków i klubów dziecięcych w dniu 31 stycznia 2019 r.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u