Seniorzy chcą wrócić do pracy. Chętnym pomoże pilotaż

Autor: UM Gdańsk 2019-02-27 08:10:47
Gdański Urząd Pracy startuje z nowym projektem pilotażowym adresowanym do seniorów. Program ma im pomóc w znalezieniu zatrudnienia na pół etatu. Dojrzali gdańszczanie mogą liczyć nie tylko na sprawdzone oferty od pracodawców, dostosowane do ich potrzeb i możliwości, ale i profesjonalne wsparcie doradcze oraz szkoleniowe, a także atrakcyjne bonusy i darmową komunikację miejską.

W Gdańsku mieszka ich ponad 100 tys. i mimo osiągnięcia dojrzałego wieku nie zamierzają ustępować kroku młodszym kolegom. Mowa oczywiście o seniorach, którzy po przejściu na emeryturę wciąż chcą być aktywni w wymiarze społecznym, kulturalnym i zawodowym. To właśnie z myślą o nich rusza projekt pilotażowy Praca dla Seniorek i Seniorów organizowany przez Gdański Urząd Pracy. Jego celem jest zachęcenie osób dojrzałych do dalszej aktywności zawodowej i udzielenie im praktycznego wsparcia w poszukiwaniu pracodawcy

Dziesięciu na start Program oficjalnie zadebiutuje 1 marca 2019 r. o godz. 11:00 w Centrum Pracy dla Seniorek i Seniorów. Podczas inauguracji pierwszym 10 uczestnikom Aleksandra Dulkiewicz, pełniąca funkcję Prezydenta Miasta Gdańska wręczy karty mieszkańca i oficjalnie zainauguruje start projektu.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u