W garnizonach Lublin, Chełm i Zamość powstanie 19. Brygada Zmechanizowana

Autor: Lubelski UW 2019-02-27 21:36:42
Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek spotkał się z dowódcą 18. Dywizji Zmechanizowanej, gen. Jarosławem Gromadzińskim. Podczas spotkania poruszono kwestie związane z rozpoczęciem formowania 19. Brygady Zmechanizowanej w garnizonach Lublin, Chełm i Zamość.

Docelowo brygadę będą tworzyć nowe, jak i istniejące pododdziały. – 19. Brygada Zmechanizowana zacznie funkcjonować na przełomie września i października, a trzy lata później osiągnie gotowość bojową. Oprócz batalionu dowodzenia, który będzie w Lublinie, w skład Brygady zostaną włączone dwa bataliony znajdujące się dziś w podporządkowaniu 1. Brygady Pancernej. Będzie to 1. Batalion Zmechanizowany z Chełma, a także 3 Batalion Zmechanizowany z Zamościa – powiedział gen. Gromadziński.

Inicjatywę od początku wspiera wojewoda lubelski. – Dzięki temu wzmocni się poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców naszego regionu. Stoimy również przed znakomitą sytuacją społeczną. Przecież ci ludzie będą tu mieszkać i pracować. Będzie to znakomity impuls rozwojowy dla naszego miasta i regionu – zaznacza Przemysław Czarnek.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u