100 lat polskiego złotego w Olsztynie

Autor: Warmińsko-Mazurski UW 2019-03-01 07:02:38
W Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyło się spotkanie w ramach Programu edukacyjnego „100-lecie złotówki. Oszczędzanie się opłaca”. Jego organizatorami byli: Uniwersytet Nowoczesnego Obywatela i NBP Oddział Okręgowy w Olsztynie. Wydarzenie odbyło się pod patronatem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego i wziął w nim udział Wicewojewoda Sławomir Sadowski.

Program oparty jest na kampaniach: „Oszczędzanie się opłaca”, „Nie daj się nabrać!” oraz „Akademia Bezpiecznych Finansów”. Jego celem jest edukacja ekonomiczna najmłodszych tak, by potrafili świadomie uczestniczyć w budżecie domowym, planując wydatki, zakupy i oszczędności oraz dobrze zarządzali swoimi własnymi pieniędzmi.

W projekcie biorą udział przedszkola, szkoły podstawowe i średnie z Olsztyna, Tereszewa i Biesala, które dziś przedstawiły swoje projekty przygotowane z okazji 100-lecia Złotówki. W tych placówkach odbywają się także spotkania edukacyjne.

Dokładnie 100 lat temu, 28 lutego 1919 Sejm Ustawodawczy ustanowił „złotego” jako nową polską jednostkę pieniężną. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podejmując decyzję w sprawie nazwy polskiej waluty przywrócił jeden z symboli naszej państwowości. „Złoty” stał się świadectwem ambicji i siły odradzającego się państwa.

Program „100-lecie złotówki - Oszczędzanie się opłaca” będzie trwał przez cały rok.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u