MIESZKAŃCY PUŁAW OFIARAMI OSZUSTEK

Autor: mat prasowe MSWiA 2019-03-05 08:34:54
Ponad 18 tys. zł. stracili mieszkańcy Puław, który wpuścili do domu dwie kobiety dając im wiarę, że chcą zostawić wiadomość dla sąsiadów. Nie zauważyli kiedy oszustki przeszukały mieszkanie i z barku w regale ukradły ich całe oszczędności. Teraz sprawczyń poszukuje policja.

Do zdarzenia doszło w centrum Puław. Dwie kobiety zaczepiły 87-letnią mieszkankę Puław wracającą z zakupów i najpierw pod pretekstem pomocy przy niesieniu zakupów, a następnie wizyty u sąsiada weszły z nią na klatkę schodową. Następnie udając, że chcą zostawić wiadomość sąsiadowi, którego rzekomo nie było w domu weszły ze starszą panią do jej mieszkania.

Podczas pobytu w mieszkaniu odwróciły uwagę 87-latki i jej 90-letniego męża i z barku w pokoju skradły ponad 18 tys. zł. Jak wynika z relacji oszukanego małżeństwa, oszustki ubrane były w czapki i długie płaszcze. Były w wieku około 50-60-lat. Postępowanie w tej sprawie prowadzą puławscy funkcjonariusze.

Po raz kolejny Policja apeluje o ostrożność w kontaktach z osobami obcymi oraz niewpuszczanie ich do mieszkania, zwłaszcza przez starsze osoby.

Pamiętajmy, że oszuści stosują różne metody, by wzbudzić nasze zaufanie i przekonać o autentyczności sytuacji, w której się znaleźliśmy. W kontaktach z nieznajomymi zachowajmy wzmożoną czujność i rozwagę. Jeśli okaże się, że mamy do czynienia z oszustem, pilnie zadzwońmy na Policję.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u