Nowy wóz dla OSP Deszczno

Autor: Lubuski UW 2019-03-05 08:53:08
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska i Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak uczestniczyli w przekazaniu nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Deszcznie.

Zakup pojazdu został sfinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze, Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, środków Gminy Deszczno i Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych.

- Rząd Prawa i Sprawiedliwości bardzo dba o to by Ochotnicza Straż Pożarna była profesjonalna, a do tego potrzeba sprzętu. „Samochód marzeń”, który dziś otrzymujecie to spory wydatek, na który złożyło się wiele podmiotów. Samemu samorządowi byłoby trudno udźwignąć taką kwotę. Ten samochód, pomoże wam dalej troszczyć się o gminę, a także wspierać jednostki z Gorzowa. W tym radosnym dniu chcę podziękować wam za ochronę naszego bezpieczeństwa i codzienną troskę o nasz majątek i mienie.– mówiła Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska.

- Jako osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo w województwie zawsze mogę na was liczyć, za co serdecznie dziękuję. Wasze zaangażowanie, profesjonalizm i przygotowanie sprawiają, że mieszkańcy województwa czują się bezpieczni. Wasze wsparcie dla Państwowej Straży Pożarnej również jest dostrzegane i doceniane przez komendanta wojewódzkiego PSP. Mam nadzieję, że dzięki nowemu pojazdowi będziecie jeszcze skuteczniejsi. – dodał wojewoda Władysław Dajczak, podkreślając, że województwo lubuskie, od 2016 roku wzbogaciło się już o 32 takie samochody. Podkreślił też, że województwo ma szansę otrzymać kolejne 16 aut.

Zakup pojazdu został zrealizowany w ramach Porozumienia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Środowiska w sprawie współdziałania w zakresie zwalczenia zagrożeń dla środowiska. Na jego bazie, w 2018 r. powstał Ogólnopolski Program Wspierania Służb Ratowniczych.

Jednostka OSP Deszczno wzbogaciła się o fabrycznie nowy, ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy. Pojazd ten posiada silnik o mocy 410 KM, zbiornik wody o pojemności 5000 l oraz 500 l, zbiornik na środek pianotwórczy, autopompę o wydajności 3200 l/min, działko wodno-pianowe, układ zraszaczy wodnych oraz wiele innych nowoczesnych rozwiązań i urządzeń, które podnoszą szybkość i skuteczność podejmowanych działań ratowniczo - gaśniczych. Koszt zakupu pojazdu wyniósł 1.050.789,00 zł.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u