WĘGORZEWO: CHCIAŁ TARGNĄĆ SIĘ NA ŻYCIE. URATOWALI GO POLICJANCI

Autor: mat prasowe MSWiA 2019-03-09 08:00:58
Policjanci rozpoczynając służbę nigdy nie wiedzą co przyniesie im dzień i z jakimi problemami przyjdzie im się zmierzyć. Czasami każda sekunda jest na wagę ludzkiego życia, a opanowanie i szybkie działanie może zapewnić szczęśliwy finał zgłoszenia. Węgorzewscy policjanci uratowali życie mężczyźnie, który chciał targnąć się na własne życie. 40-latek został przekazany pod opiekę specjalistów.

Węgorzewscy policjanci codziennie w swej służbie wypełniają słowa roty ślubowania, które składali wstępując w policyjne szeregi. Czasami jednak, słowa „strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli” nabierają wyjątkowego znaczenia – szczególnie w dniu, w którym dzięki swojemu zaangażowaniu i niezawodności, uratują czyjeś życie.

Tak też było w przypadku policjantów z Węgorzewa, tj. st. asp. Łukasza Andrzejewskiego i sierż. sztab. Pawła Puzio, którzy zostali wezwani na interwencję domową. Gdy funkcjonariusze dojechali na miejsce usłyszeli, że 40-latek po kłótni z bliskimi zamknął się w łazience i nie ma z nim kontaktu. Policjanci nie słysząc żadnych odgłosów ze środka pomieszczenia, natychmiast wyważyli drzwi. Gdy mundurowi weszli do środka zastali tam mężczyznę z zaciśniętą pętlą na szyi. Funkcjonariusze zdążyli dosłownie w ostatniej chwili. Natychmiast oswobodzili mężczyznę udzielając mu pierwszej pomocy przedmedycznej. Jak się okazało, uratowany 40-latek znajdował się pod działaniem alkoholu. Mężczyzna został przekazany służbom medycznym, skąd trafił do specjalistycznego szpitala na obserwację.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej interwencji policjantów, uratowano życie mieszkańcowi powiatu węgorzewskiego. Funkcjonariusze, którzy brali udział w działaniach mają satysfakcję, że doskonale wywiązali się ze swoich obowiązków, a dzięki swojemu zaangażowaniu oraz szybkości działania, świetnie wykonali najważniejsze zadanie w służbie - uratowali ludzkie życie.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u