Akademia Ignatianum świętuje!

Autor: Małopolski UW 2019-03-14 07:46:09
Dla studentów i pracowników Akademii Ignatianum w Krakowie ten dzień jest wyjątkowy. Właśnie 12 marca obchodzą oni bowiem Święto Uczelni.

Uroczystość ta gromadzi społeczność akademicką najpierw na mszy świętej w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie, a następnie w murach uczelni, w auli im. ks. Grzegorza Piramowicza SJ. Jest to także okazja do spotkania z tymi, którzy swoją pracą i zaangażowaniem przyczyniają się do rozwoju uczelni. Jednym z zaproszonych gości był wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

- Czuję nieskrywaną radość, mogąc dzielić z Państwem dzisiejsze święto. Dziękuję wszystkim, którzy kształcą tu studentów, pomagając im znaleźć życiowe priorytety. Dziękuję także tym, którzy swą pracą i osiągnięciami służą rozwojowi zarówno Akademii Ignatianum, jak i polskiej nauki – powiedział wojewoda.

W imieniu prezydenta Andrzeja Dudy, wojewoda Piotr Ćwik wręczył odznaczenia państwowe zasłużonym pracownikom Akademii Ignatianum. Srebrny Krzyż Zasługi oraz Srebrny i Brązowy Medal za Długoletnią Służbę przyznane zostały za działalność na rzecz rozwoju nauki oraz za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej.

Dzisiejsze święto to dla Akademii Ignatianum także dzień wręczenia nominacji profesorskich oraz promocji doktorskich.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u