Prezydent RP z wizytą na Podhalu

Autor: Małopolski UW 2019-03-22 08:43:44
Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził Podhale. W Zakopanem uczestniczył w XI Międzynarodowym Forum Górskim oraz spotkał się z przedstawicielami Związku Podhalan. Był również w PEC Geotermia Podhalańska S.A. we wsi Bańska Niżna. Prezydentowi towarzyszył wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Podczas XI Międzynarodowego Forum Górskiego rozmawiano m.in. o problemach komunikacyjnych Podhala, o rozwoju ruchu turystycznego na obszarze powiatu tatrzańskiego i nowotarskiego oraz o inwestycjach drogowych i kolejowych w tym regionie.

Jak mówił prezydent, problemy komunikacyjne Podhala należy rozwiązywać: - (…) w sposób, jak najbardziej sprytny i jak najmniej dotkliwy, by stworzyć możliwości komunikacyjne, a jednocześnie, by nie zniszczyć Podhala i nie wywołać konfliktów z ludźmi. Nie chodzi o to, by pokryć gęstą siecią dróg całe Podhale, bo wtedy znikną tereny, na których dzisiaj ludzie mogą wypoczywać. To musi być zrobione mądrze.

- Z wielką radością przyjmuję informacje o wzroście ruchu turystycznego dzięki prorodzinnej polityce obozu rządzącego. Bo to oznacza, że przeciętna polska rodzina może sobie pozwolić na korzystanie z walorów turystycznych regionu – dodał Andrzej Duda.

Prezydent RP uczestniczył również w spotkaniu z przedstawicielami Związku Podhalan, który w tym roku obchodzi swoje stulecie. Natomiast podczas wizyty w Geotermii Podhalańskiej S.A. we wsi Bańska Niżna w gminie Szaflary obejrzał zakład i spotkał się z zarządem.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u