Pierwsze Dyplomatoria na Politechnice Białostockiej

Autor: mat prasowe PB 2019-03-23 09:28:18
Po 70 latach można coś zacząć - tak rozpoczął Rektor Politechniki Białostockiej prof. Lech Dzienis pierwsze w historii Uczelni Dyplomatoria. To uroczyste wręczenie dyplomów ukończenia studiów. W piatkowy wieczór (22 marca) na spotkanie z władzami uczelni i wydziałów przyszło około 300 absolwentów, by po obronie prac inżynierskich odebrać dyplomy.

Nasi absolwenci założyli togi i birety, każdy odebrał dyplom z rąk Rektora i gratulacje od Dziekana. Specjalne wyróżnienia trafiły do najlepszych studentów z poszczególnych kierunków studiów. Panowała niezwykła atmosfera pełna radości. Humory dopisywały, birety poszybowały wysoko w górę. Uroczystość uświetnił chór Politechniki Białostockiej.

Rektor prof. Lech Dzienis mówił do absolwentów: Wykształcenie musi być na miarę dzisiejszego świata, globalizacji, możliwości, które macie przed sobą. Mamy nadzieję, że ta wiedza, którą wynieśliście z Politechniki Białostockiej zaowocuje sukcesami w pracy zawodowej. Czerpcie z innych, ale nie kopiujcie, bądźcie zawsze sobą.

Prodziekan Wydziału Architektury dr inż. arch. Jolanta Owerczuk dodawała: Dzieliliśmy się z Wami swoją wiedzą i doświadczeniem, Wy zarażaliście nas swoim entuzjazmem. Dziś jest Wasze święto - to dzięki Wam i dla Was jesteśmy tu, by wspólnie cieszyć się z Waszych osiągnięć. Spędziliście w murach naszego wydziału kilka najpiękniejszych lat swojego życia, współtworząc z nami jego historię i wartość.

Dziekan Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska prof. Michał Bołtryk mówił: Ukończyliście bardzo dobry wydział! Proszę po uzyskaniu uprawnień zawodowych nie przyjmować niższych stanowisk jak dyrektorów, zastępców prezesów! Głowa do góry i śmiało atakujcie swój zawód i miejcie satysfakcję nie tylko z pracy zawodowej, ale i w życiu osobistym.

Dziekan Wydziału Elektrycznego prof. Mirosław Świercz: Dyplom świadczy o tym, że uczelnia wyposażyła Was w dwa moduły zawodowego GPS-a. Mapę wiedzy i umiejętności i instrukcję jak nawigować po tej mapie. Mapa zapewne stanie się nieaktualna po kilku latach i od was samych zależeć będzie jak ją będziecie aktualizować. Chciałbym żebyście zawsze odnajdowali drogi szybkiego ruchu i autostrady kariery zawodowej i nigdy nie zabrnęli w ślepej uliczce.

Dziekan Wydziału Informatyki dr hab. inż. Marek Krętowski, prof. PB: Chciałbym pogratulować, że udało się Wam pokonać aparat represji, który przygotowaliśmy. To była wielka przyjemność uczyć Was, powodzenia na tej nowej drodze życia.

Prodziekan Wydziału Inżynierii Zarządzania dr hab. inż. Katarzyna Halicka, prof. PB: Kręci się łezka w oku: całkiem niedawno, 20 lat temu, odbierałam dyplom PB. Byłam trochę zadowolona z siebie i wystraszona, co będzie dalej. Wszyscy jesteście tacy młodzi, utalentowani, a teraz dobrze wykształceni. Jestem przekonana, że godnie będziecie reprezentowali naszą uczelnię i z łezką w oku czasami wspominali Berlin, Szanghaj, Filadelfię…. (to nazwy wydziałowych budynków).

Dziekan Wydziału Mechanicznego Prof. Andrzej Seweryn: Chciałbym pogratulować, że daliście rade. Nie tylko zdobyliście dyplom, ale zdobyliście wiedzę i umiejętności. Wszędzie jesteście naszymi ambasadorami. Zawsze reprezentujecie przede wszystkim siebie, ale także naszą Alma Mater.

Studia to poważna rzecz, nie wolno się śpieszyć - tak kończył absolwent Zamiejscowego Wydziału Leśnego w Hajnówce Radosław Lewoń.

Ten dyplom ma wartość. Nasi absolwenci to dyrektorzy i menadżerowie ogromnych firm i przedsiębiorstw, które wpływają na markę Podlasia i Polski - przekonywał Mateusz Adaszczyk - prezes Stowarzyszenia Absolwentów PB.

A Honorowy Ambasador PB, prezes Rady Nadzorczej w firmie Unibep S.A Jan Mikołuszko witał w gronie absolwentów: Jestem dumnym absolwentem PB rocznik 1973. Wiem jedno, że trzeba całe życie uczyć się. To niesamowite, ile kobiet kończy dziś Politechnikę Białostocką. Życzę Wam wszystkim: co byście nie robili, gdzie byście nie byli - bądźcie zadowoleni ze swego życia i wierzcie w siebie.

W tym roku Politechnika Białostocka świętuje jubileusz 7. dekad działalności. Uczelnia wykształciła do tej pory 45 tysięcy inżynierów.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u