Minister Brudziński z promesą na nowy most

Autor: Lubuski UW 2019-03-24 08:32:08
Będzie nowy most w Górkach Noteckich. Minister Joachim Brudziński przekazał promesę na remont mostu Staroście Powiatu Strzelecko - Drezdeneckiego. Towarzyszyli mu Minister Elżbieta Rafalska i Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak. To gwarancja finansowa rządu warta w sumie 700.411 zł.

Finalizuje się możliwość remontu mostu w Górkach Noteckich. W Starostwie Powiatowym w Strzelcach Krajeńskich Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński wręczył promesę o wartości 700.411 zł na nowy most. Rządowe wsparcie to 80 procent dofinansowania. Promesa daje samorządowi gwarancję przekazania funduszy na odbudowę zniszczonej infrastruktury.

- Mam zaszczyt w imieniu rządu Pana Premiera Mateusza Morawieckiego złożyć na ręce przedstawicieli samorządu promesę czyli przeznaczyć kolejne środki na wsparcie i odbudowę infrastruktury drogowej, komunalnej, zniszczonej wskutek nawałnic. W skali całego kraju, od kiedy objęliśmy rządy, przekazaliśmy do samorządów blisko 2 miliardy złotych. Realizujemy zapóźnienia, które sięgają nawet roku 2009 r. Chcemy być bliżej ludzi, chcemy być bliżej obywateli. Wszyscy Polacy, niezależnie od tego czy są mieszkańcami metropolii czy mniejszych miejscowości, mają takie same prawo do poczucia bezpieczeństwa- mówił Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński.

Ministra Brudzińskiego na Ziemi Lubuskiej powitali Minister Elżbieta Rafalska i Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.

- To radosne spotkanie z Panem Ministrem, bo trafiają kolejne pieniądze do samorządu. Współpraca Wojewody jako przedstawiciela rządu z powiatem strzelecko- drezdeneckim jest dobra. We wszystkich, lubuskich samorządach programy rządowe są realizowane bardzo sprawie i skutecznie. Teraz też to się potwierdza, kiedy przedstawiamy nowe propozycje programowe rządu. Do powiatu strzelecko-drezdeneckiego, w ciągu ostatnich trzech lat, trafiło na zadania dofinansowane z budżetu Wojewody prawie ćwierć miliarda zł. Są to ogromne pieniądze. Z samego programu Rodzina 500 plus prawie 100 mln zł. Jest to przyjmowane z ogromną wdzięcznością, bo mam okazję spotykać się z rodzinami i widzę, jak ten program wpłynął na poprawę jakości ich życia. Dziękuję za promesę. To już trzecie takie wydarzenie w powiecie strzelecko-drezdeneckim, jeśli chodzi o dofinansowanie na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Państwo przychodzi z pomocą tym, którzy tej pomocy potrzebują. Rząd nie pozostawia obywateli ani samorządów bez wsparcia. Tak też było w przypadku klęski rolniczej – przypomniał Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.

- Ta wizyta jest bardzo ważna. Jesteśmy na pograniczu, chociaż mamy dzisiaj Europę bez granic, to kwestie związane z bezpieczeństwem są fundamentem, bez którego nie możemy spokojnie funkcjonować. Bardzo udane inwestycje społeczne, inwestycje w kapitał ludzki gwarantują nam bezpieczeństwo materialne. Dziękuję za te pieniądze z budżetu państwa. Możemy mieć pewność, że w przypadku klęsk żywiołowych samorządy nie zostaną same z tymi wydatkami przerastającymi ich budżet – zauważyła Minister Elżbieta Rafalska.

W roku 2019 Starosta Strzelecko-Drezdenecki wystąpił z wnioskiem o wsparcie zadania pn: „Remont mostu wraz z drogami dojazdowymi w ciągu drogi powiatowej nr 1365F w km 14+967 w miejscowości Górki Noteckie”.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u