I Turniej Piłkarski o Puchar Żołnierzy Wyklętych

Autor: Lubelski UW 2019-03-24 08:49:58
W hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli w Lublinie odbył się I Turniej Piłkarski o Puchar Żołnierzy Wyklętych pod patronatem Wojewody Lubelskiego. Organizatorami zawodów byli Radny Miasta Lublin Marcin Jakóbczyk, Stowarzyszenie Głos Bohatera, Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz Szkoła Podstawowa nr 31 w Lublinie.

Wojewoda Przemysław Czarnek otwierając uroczystość zachęcił młodych zawodników do walki na boisku. – Żołnierze niezłomni byli zaangażowani w to, co robią. Wy dzisiaj nie musicie na szczęście angażować się w to, co oni, ale wasza niezłomność ma polegać na tym, że macie być zaangażowani we wszystko to, co musicie robić i to, co lubicie robić. Dzisiaj kochacie grać w piłkę, grajcie z zaangażowaniem i tym zaangażowaniem oddajecie cześć żołnierzom niezłomnym – powiedział Czarnek.

Rozgrywki poprzedziła modlitwa wraz z błogosławieństwem, którego udzielił ks. Arkadiusz Paśnik, zaś pierwsze spotkanie rozpoczął symbolicznym kopnięciem piłki kpt. Aleksander Kuchciewicz ps. Żbik. W turnieju wzięły udział reprezentacje 6 szkół podstawowych z terenu miasta Lublin, a najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa nr 7 im. ks. Jana Twardowskiego.

Oprócz zwycięzcy do rozgrywek przystąpiły również: SP nr 14 im. Tadeusza Kościuszki, SP nr 23 im. Olimpijczyków Polskich, SP nr 31 im. Lotników Polskich, SP nr 32 im. Pamięci Majdanka oraz SP nr 52 im. Marii Konopnickiej. Każda ze szkół otrzymała pamiątkowy puchar, medal dla każdego z zawodników, koszulkę patriotyczną oraz grę edukacyjną ufundowaną przez Instytut Pamięci Narodowej.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u