Mieszkanie Plus – w Nakle powstanie 190 mieszkań

Autor: Kujawsko-Pomorski UW 2019-03-25 09:15:18
W Nakle nad Notecią powstanie 190 mieszkań, w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim omówiono główne założenia tej inicjatywy.

Przypomnijmy, Mieszkanie Plus to zbiór działań podejmowanych przez rząd, zmierzającym do zwiększenia inwestycji w dostępne cenowo mieszkania. Spółka PFR Nieruchomości, która realizuje filar komercyjny rządowego programu, inwestuje w nowe projekty mieszkaniowe w całej Polsce – zarówno w mniejszych gminach, jak również w dużych aglomeracjach miejskich.

"Ta budowa 190 mieszkań to rzeczywiście niezwykle ważna i potrzebna rzecz dla samego Nakła nad Notecią, ale to także cały proces, który ma miejsce w Polsce i w województwie kujawsko-pomorskim. Program Mieszkanie Plus jest nie tylko skierowany do wielkich miast. To program, który może funkcjonować w szeregu mniejszych miast powiatowych i gminnych. Ideą tego programu i szeregu innych działań podejmowanych przez rząd, jest zatrzymanie fali emigracji. Pod to dostosowane są także inne programy, takie jak Rodzina 500 plus, czy zerowy PIT od 26 roku życia." - mówił Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Łukasz Schreiber.

"Rządowy program Mieszkanie Plus to szansa dla milionów Polaków w całym kraju, także w województwie kujawsko-pomorskim. Dostępne cenowo mieszkania na wynajem to propozycja dla tych, których nie stać na kupno własnego mieszkania a jednocześnie wysokość ich zarobków jest zbyt duża, aby mogli ubiegać się o lokum np. od gminy. To kolejny prospołeczny program, który pomoże w dużej mierze polskim rodzinom. To inwestycja w przyszłość mieszkańców również województwa kujawsko-pomorskiego." – mówił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

"W Nakle nad Notecią wybudowane zostaną mieszkania dla blisko dwustu rodzin. To jest polityka w praktyce, czyli realne działania pomagające konkretnym ludziom. Zachęcam również innych samorządowców, aby z tego programu korzystali, bo to inwestycja w przyszłość rodzin." – mówił deputowany do Parlamentu Europejskiego Kosma Złotowski.

Inwestycja w ramach programu Mieszkanie Plus w Nakle nad Notecią będzie realizowana na działce w rejonie ulicy Mroteckiej. Zgodnie z przygotowaną koncepcją, wybudowane zostaną cztery 5-kondygnacyjne bloki, w których powstanie 190 mieszkań o średniej powierzchni 51 mkw. To kolejna, po Toruniu, lokalizacja na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, która uzyskała decyzję inwestycyjną. Przewidywany termin rozpoczęcia prac budowlanych to II kwartał 2020 r.

Filar komercyjny programu Mieszkanie Plus, za który odpowiada spółka PFR Nieruchomości realizuje inwestycje na zasadach rynkowych bez angażowania środków budżetowych. Projekty mieszkaniowe powstają we współpracy ze spółkami Skarbu Państwa, inwestorami prywatnymi, ale przede wszystkim są realizowane na gruntach należących do samorządów.

"Projekt w Nakle nad Notecią to nasz pierwszy najbardziej zaawansowany projekt w województwie kujawsko-pomorskim, ale nie ostatni. Chciałbym zachęcić wszystkich samorządowców do współpracy. Chcemy jak najwięcej inwestować w województwie kujawsko-pomorskim." – mówił Prezes Zarządu PFR Nieruchomości Mirosław Barszcz.

"Trzy dni temu zdarzyło się coś niesamowitego. Polski Fundusz Rozwoju Nieruchomości podjął decyzję o wejście już w fazę realizacji inwestycji budowy osiedla w ramach programu Mieszkanie Plus w Nakle nad Notecią. To historyczna chwila dla naszego miasta." – mówił burmistrz Nakła nad Notecią Sławomir Napierała.

Obok inwestycji w Nakle nad Notecią, najbardziej zaawansowanym samorządem w kujawsko- pomorskim jest Toruń, w którym trwa już projektowanie osiedla mieszczącego 324 mieszkania przy ul. Okólnej. Obecnie PFR Nieruchomości analizuje projekty, w ramach których na terenie całego województwa może powstać ponad 1,5 tysiąca mieszkań.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u