W Świdwinie powstanie nowa Komenda Powiatowa Policji

Autor: mat prasowe MSWiA 2019-03-26 08:31:45
Środki pochodzące z Programu Modernizacji Służb Mundurowych pozwolą na budowę nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie. W poniedziałek (25 marca br.) ministrowie Joachim Brudziński i Paweł Szefernaker wzięli udział w uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę nowej komendy.

Budowa nowoczesnej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie przyczyni się zarówno do podniesienia standardu pracy funkcjonariuszy, jak i zdecydowanej poprawy warunków obsługi obywateli. - Program modernizacji będzie kontynuowany w kolejnych latach. Będą środki na to, aby Wasza praca, Wasza służba, miała miejsce w godnych warunkach - powiedział do policjantów ze świdwińskiej komendy minister Joachim Brudziński podczas uroczystości. - Chcemy, by funkcjonariusze wszystkich służb byli jak najbliżej obywateli - dodał.

Koszt powstania nowej komendy to ponad 27 mln zł, z czego prawie 23 mln zł to wartość prac budowlanych. Wartość wyposażenia kwaterunkowego oraz teleinformatycznego to prawie 2,5 mln zł. - To są środki, które zostaną tu dla bezpieczeństwa tego pokolenia i przyszłych pokoleń mieszkańców – powiedział z kolei wiceminister Paweł Szefernaker. – To dzięki funkcjonariuszom Polacy w takich miejscach, jak tu na Pomorzu Środkowym, w Polsce powiatowej, w którą ten rząd inwestuje, czują się bezpiecznie – dodał.

Prace budowlane mają zostać zakończone do marca 2021 r. Środki na budowę zostały zapewnione z budżetu Policji w ramach „Programu Modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020".

- Policjantkom i Policjantom, którzy będą pracować w tej nowej komendzie, życzę zawsze bezpiecznej służby i bezpiecznego powrotu do Waszych bliskich – posumował szef MSWiA.

Nowa siedziba KPP w Świdwinie będzie dostępna dla niepełnosprawnych. Przed komendą zostanie wybudowany parking dla interesantów. W budynku znajdą się: pomieszczenia dla osób zatrzymanych, dla Zespołu Dyżurnego, dla Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego, dla Wydziału Kryminalnego, przyjazny pokój przesłuchań dzieci, serwerownia, pomieszczenia sanitarne i socjalne, sala odpraw. W budynku przewidziano również pomieszczenia magazynowe, szatnie wraz z zapleczem sanitarnym, pomieszczenia techniczne, salę ćwiczeń oraz strzelnicę.

W Komendzie Powiatowej Policji w Świdwinie zatrudnionych jest obecnie 93 policjantów oraz 20 pracowników cywilnych Policji.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u