Odznaczenia dla zasłużonych w Katowicach

Autor: Śląski UW 2019-03-27 09:04:14
25 marca w Westybulu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadał medale kilkudziesięciu zasłużonym mieszkańcom województwa śląskiego w działalności charytatywnej, społecznej oraz w pracy zawodowej. W Jego imieniu odznaczenia wręczył wyróżnionym wicewojewoda śląski Robert Magdziarz.

Jest to uroczysty dzień dla Państwa, dla mnie również. W imieniu Prezydenta RP mogę wręczyć Państwu odznaczenia, które wiążą się z Waszą karierą zawodową, Waszym doświadczeniem i pracą dla Naszej Ojczyzny – mówił wicewojewoda.

Wśród odznaczeń znalazły się Złote Krzyże Zasługi, Medale za Długoletnią Służbę oraz Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. To wyjątkowe wyróżnienie nadawane jest osobom, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim.

W czasie uroczystości zostały wręczone również Odznaki „Zasłużony dla Kultury Polskiej” nadane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego osobom wyróżniającym się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury, a także Odznaki Honorowe „Zasłużony dla Budownictwa” nadane przez Ministra Inwestycji i Rozwoju w uznaniu zasług za szczególne osiągnięcia w dziedzinie architektury i budownictwa.

Uroczystość uświetnił występ Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach

© 2018 Super-Polska.pl stat4u