„Miedziane Rywalizacje" z udziałem Premiera

Autor: mat prasowe KPRM 2019-03-28 08:42:54
Cieszę się, że polski sport jest coraz bardziej zauważany przez wielkie polskie firmy – mówił szef rządu podczas inauguracji programu stypendialnego Miedziane Rywalizacje pod patronatem KGHM Polska Miedź.

Podkreślił, że programy stypendialne pozwalają odkrywać kolejne talenty sportowe oraz zwiększać popularność poszczególnych dyscyplin. Jak dodał, ta inicjatywa to kolejny programy, który ma wspierać sportowców i objąć ich indywidualną opieką. Jesteście państwo najlepszymi ambasadorami Polski. Mamy dobrych dyplomatów, ale sportowcy rozsławiają imię Polski na całym świecie – mówił premier Mateusz Morawiecki.

W ramach programu Miedziane Rywalizacje zarząd KGHM wybiera 20 sportowców, którym przyzna jednorazowe stypendium w wartości 50 tys. zł. Znajdą się wśród nich sportowcy rekomendowani przez ministerstwo sportu i turystyki. Podstawą do jego przyznania będą osiągnięcia sportowe i zorientowanie na coraz lepsze wyniki w danej dyscyplinie sportowej. To kolejny program, w ramach którego spółka Skarbu Państwa wspiera sportowców w przygotowaniach.

Wśród stypendystów znaleźli się m.in. uprawiający strzelectwo sportowe Tomasz Bartnik i Klaudia Breś oraz szpadzistka Ewa Trzebińska.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u