Stypendia dla najzdolniejszych studentów Politechniki Łódzkiej

Autor: Łódzki UW 2019-03-31 10:35:06
Szczególnie uzdolnieni studenci Politechniki Łódzkiej otrzymali z rąk wicepremiera, ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina jednorazowe stypendia. W uroczystej gali laureatów udział wziął dyrektor generalny Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi Mirosław Suski.

Czeki o wartości 5 tys. zł przyznała Fundacja Politechniki Łódzkiej z prezesem Włodzimierzem Fisiakiem na czele. Spośród 68 kandydatów wyróżniono 12, którzy wykazali się wyjątkowymi zdolnościami w obszarach badań naukowych i projektów badawczych, bądź angażowali się w działalność w organizacjach studenckich.

- Sukces pociąga za sobą odpowiedzialność i obowiązek realizacji innego ważnego słowa na „s”, czyli solidarności. Wierzę, że ci, którzy zostali wyróżnieni będą pamiętać o tym momencie a za kilka czy kilkanaście lat sami staną się ludźmi sukcesu i będą szukali wokół siebie tych, do których warto wyciągnąć rękę, by ten łańcuch solidarności rozwijał się przez pokolenia – powiedział minister Jarosław Gowin.

Podczas uroczystości rektor Politechniki Łódzkiej prof. Sławomir Wiak został uhonorowany specjalnym medalem z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Taką decyzję podjął premier Mateusz Morawiecki, chcąc w ten sposób nagrodzić go za odważne reformy i powołanie Rady Uczelni.

Stypendia dla studentów Politechniki wręczono już po raz siódmy. Wśród gości zaproszonych na galę i jednocześnie fundatorów nagród znaleźli się m.in.: Bartosz Rzętkiewicz z Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Przemysław Andrzejak, prezes Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego i Jerzy Pietrucha, prezes Grupy Pietrucha trudniącej się inżynierią lądową i wodną.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u