Dziękujemy za codzienną służbę żołnierzom Pułku Reprezentacyjnego

Autor: mat prasowe MON 2019-04-01 09:16:34
To symboliczna chwila i symboliczne miejsce. Na co dzień strzeżecie bezpieczeństwa i godności Grobu Nieznanego Żołnierza, jednego z najważniejszych symboli Polski i Polaków. Jakże niezwykła jest ta misja pamięci, wierności, honoru i męstwa. To misja, która tworzy nasze poczucie dumy z Sił Zbrojnych RP i która podtrzymuje tradycję asysty honorowej Wojska Polskiego - powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej w trakcie uroczystości wręczenia sztandaru dla Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego.

W niedzielę, 31 marca na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia sztandaru wojskowego dla Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego. Sztandar, płk. Leszkowi Szcześniakowi, dowódcy Pułku, wręczył Prezydent RP, Zwierzchnik Sił Zbrojnych RP Andrzej Duda. W uroczystości uczestniczył Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej, generał broni Rajmund Andrzejczak, szef Sztabu Generalnego WP, żołnierze i pracownicy jednostek podległych Dowództwu Garnizonu Warszawa, przedstawiciele duchowieństwa. Obecni byli także uczniowie klas mundurowych oraz przedstawiciele stowarzyszeń.

- Dziękuję Wam także za służbę w Pałacu Prezydenckim. Zwierzchnik Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej to najważniejsza osoba w państwie, a więc Wasza służba też ma wymiar symboliczny. Dziękuję Wam za codzienną służbę. Jestem z Was dumny! – podkreślił minister Błaszczak.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u