Konwent Zrzeszenia Gmin Województwa Lubuskiego

Autor: Lubuski UW 2019-04-01 09:31:38
Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak uczestniczył w wyjazdowym Konwencie Zrzeszenia Gmin Województwa Lubuskiego w Karpaczu. Był on okazją do spotkania się z prezydentami, burmistrzami i wójtami, którzy reprezentują organy odpowiadające za prowadzenie szkół w województwie.

Wojewoda zaapelował do zebranych samorządowców by w szeroko pojętym interesie lubuskich uczniów wspólnie podjąć działania zmierzające do tego, by egzaminy w lubuskich szkołach odbyły się terminowo i bez przeszkód.

- Programów wprowadzanych przez Rząd nie udałoby się zrealizować bez współpracy z samorządami. Jestem ogromnie wdzięczny za to wszystko co udało nam się do tej pory zrobić. Czekają na nas kolejne wyzwania, jak rozszerzenie Programu Rodzina 500 Plus, które będzie wymagało ogromu pracy. Zachęcam wszystkich Państwa do kontaktu z urzędem i jego pracownikami oraz do korzystania z możliwości jakie dają mieszkańcom rządowe programy – mówił wojewoda lubuski.

Konwent Zrzeszenia Gmin Województwa Lubuskiego jest okazją do przeprowadzenia Walnego Zebrania Członków Zrzeszenia. Samorządowcy uczestniczą też w wykładach i prelekcjach pogrupowanych w tematyczne bloki.

Zrzeszenie Gmin Województwa Lubuskiego, jako stowarzyszenie, jest jedyną w Polce organizacją skupiającą wszystkie 82 jednostki samorządu gminnego jednego regionu. Ponadto, Zrzeszenie jest sygnatariuszem Ogólnopolskiego Porozumienia Organizacji Samorządowych, (któremu przewodniczyło w latach 2013-2014), dzięki czemu głos wypracowany na forum regionalnym dostrzegany jest przez Sejm i Senat RP oraz przez Radę Ministrów.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u