Kongres MOVE Mobility & Vehicles w Poznaniu

Autor: Wielkopolski UW / Anna Czuchra 2019-04-03 09:31:39
W Poznaniu, w ramach Motor Show, rozpoczęła się kolejna edycja Kongresu MOVE Mobility & Vehicles. Gościem wydarzenia był minister energii Krzysztof Tchórzewski oraz wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Fundusz niskoemisyjnego transportu pomoże sfinansować budowę sieci punktów ładowania samochodów elektrycznych, która powinna powstać do 2020 roku - powiedział podczas otwarcia minister Tchórzewski. Szef resortu przedstawił wyzwania, jakie stoją przez rozwojem eletromobilności w Polsce. Zapowiedział budowę fabryki samochodów elektrycznych. Pierwszy samochód wyprodukowany w tej firmie powstanie za pięć lat.

Przez dwa dni kongresu, eksperci z kraju i zagranicy będą rozmawiać o przyszłości elektromobilności w Polsce. Organizatorzy przygotowali panele dyskusyjne w pięciu blokach tematycznych: energetyka i ładowanie, transport jako usługa, nowe modele biznesowe, smart city i innowacje.

W spotkaniach udział biorą przedstawiciele administracji rządowej, samorządowej, środowisk akademickich, liderzy branży oraz międzynarodowi eksperci i uczestnicy rynku motoryzacyjnego.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u