Bus „Nowej Piątki” ruszył w teren. W opolskim odwiedzi ponad 70 miejsc

Autor: Opolski UW 2019-04-04 08:56:12
Ruszamy w Polskę, żeby informować o naszych nowych propozycjach programowych – powiedział premier Mateusz Morawiecki, inaugurując 18 marca w Warszawie akcję informacyjną „Nowej piątki”. Dziś w każdym województwie ruszyły w trasę busy, żeby informować o nowych rozwiązaniach dla Polaków. W naszym regionie akcję zainaugurował wojewoda opolski Adrian Czubak oraz wicewojewoda opolski Violetta Porowska.

Bus z logo nowego, rządowego programu odwiedził dziś już Komprachcice oraz Dąbrową. Do końca kwietnia pojawi się on w każdej gminie Opolszczyzny. – Planujemy odwiedzić wszystkie gminy oraz dotrzeć do najmniejszych miejscowości. To ambitny plan, tak jak program „Nowa Piątka” , który ma wyjść naprzeciw polskim rodzinom i problemom, z którymi Polacy jeszcze na co dzień się borykają – podkreślał wojewoda opolski.

Kilka tygodni temu, na początku marca br., premier przedstawił nowe rozwiązania dla obywateli. Wówczas zapowiedział zmiany w programie „Rodzina 500 plus”, które od lipca br. ma obwiązywać już na pierwsze dziecko. Na tzw. drogowej mapie, znajduje się również nowe świadczenie „Emerytura Plus” oraz Niższy Pit – czyli obniżenie obciążeń podatkowych osób pracujących. Kolejna propozycja to Bez Pit – czyli zapowiedź, iż osoby do 26. R. życia będą zwolnione z podatku PIT. Przywrócenie połączeń lokalnych – to kolejny element „Nowej Piątki”. – Utworzony zostanie fundusz, dzięki któremu będzie możliwe przywrócenie połączeń autobusowych w wielu polskich samorządach – wyjaśniał wojewoda Czubak.

Podczas wizyt w terenie mieszkańcom Opolszczyzny wręczane będą m.in. katalogi ze szczegółowymi informacjami nt. „Nowej Piątki”. Ponadto, pracownicy Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego będą odpowiadali na pytania m.in. dotyczące nowych udogodnień w programie „Rodzina 500 plus”. – Chcemy się spotkać z jak największą liczbą osób. Już dziś wyruszamy spod Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego i odwiedzimy Dąbrowe i Komprachcice – wyjaśniała wicewojewoda opolski Violetta Porowska.

Harmonogram wyjazdów busa „Nowej Piątki” po Opolszczyźnie oraz wszystkie szczegółowe informacje nt. nowych propozycji rządu, znajdują się na stronie internetowej : www.nowapiatka.opole.uw.gov.pl Zapraszamy!

© 2018 Super-Polska.pl stat4u