Konkurs Niezłomne historie. Rozdaliśmy nagrody!

Autor: Pomorski UW 2019-04-08 08:56:23
Mariusz Gostomczyk ze Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi w Kłodawie za wiersz „Żołnierzom Niezłomnym” i Agata Opalewska z Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie za pracę „Tata trzymał pistolet w szufladzie” zdobyli najwyższe laury w trzeciej edycji konkursu Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha pt. Niezłomne historie. Dziś odebrali nagrody.

Gośćmi uroczystej gali, która odbyła się w sali im. L. Kaczyńskiego w PUW, byli europoseł Anna Fotyga, Joanna i Andrzej Gwiazdowe, zastępca dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku Tomasz Szturo i Krzysztof Drażba z Instytutu Pamięci Narodowej.

Oprawę muzyczną zapewniła Joanna Romanowska i jej uczennica Agata Małachowska ze Szkoły Podstawowej nr 65 w Gdańsku, która wykonała trzy pieśni Inka, Przybyli ułani pod okienko i O mój rozmarynie.

Laureaci (kategoria - uczniowie szkół podstawowych)

Pierwsze miejsce - Mariusz Gostomczyk ze Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi w Kłodawie za wiersz „Żołnierzom Niezłomnym”

Drugie miejsce - Polina Kostecka ze Szkoły Podstawowej nr 23 w Gdyni za wiersz „By zachować się jak trzeba”

Trzecie miejsce ex aequo - Aleksandra Januszewska ze Szkoły Podstawowej im. bł ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach za pracę „Niezłomne historie” i Igor Mejna ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Malborku - Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego nr 1 w Malborku im Tadeusza Kościuszki za wiersz „Dziękuję wam wyklęci”.

W kategorii gimnazja komisja konkursowa nie przyznała nagrody. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych jury przyznało tylko główną nagrodę. Otrzymała ją Agata Opalewska z Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie za pracę „Tata trzymał pistolet w szufladzie”.

Przyznawano także cztery wyróżnienia. Otrzymali je: Julia Wilczak ze Szkoły Podstawowej nr 37 im. Obrońców Kępy Oksywskiej w Gdyni za pracę Niezłomne historie, Joanna Różyńska z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Pelplinie za pracę Ostatni wpis w dzienniku, Agata Lityńska z Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie za pracę Cena Wolności i Martyna Błaszczyk z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Redzikowie za wiersz Wyklęci.

Uhonorowano ponadto nauczycieli – opiekunów prac. Nagrody trafiły do: Joanny Tarnawskiej ze Szkoły Podstawowej nr 23 w Gdyni, Mariusza Krause z Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie i Łukasza Pawłowskiego ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Malborku.

Konkurs „Niezłomne historie” skierowany był do uczniów wszystkich typów szkół w Pomorskiem, a poświęcony żołnierzom niezłomnym i tym, którzy przeciwstawiali się komunistycznemu reżimowi po II wojnie światowej.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u