Imigranci i ich przewodnicy zostali zatrzymani

Autor: mat prasowe MSWiA 2019-04-09 08:26:02
Funkcjonariusze z Placówki SG w Krościenku zatrzymali obywatela Turcji oraz obywatela Bośni i Hercegowiny, którzy przekroczyli zieloną granicę do Polski. Ujęto również dwóch organizatorów nielegalnej wyprawy, obywateli Turcji.

Dwaj mężczyźni w wieku 47 oraz 63 lat zostali zatrzymani w okolicach Bandrowa Narodowego (pow. bieszczadzki). Nie posiadali przy sobie pieniędzy ani dokumentów i przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy. W trakcie sprawdzeń okazało się, że obywatel Turcji jest poszukiwany, w związku z czym został przekazany prokuraturze. Drugi imigrant został przekazany na Ukrainę.

W tym samym czasie w rejonie stacji paliw w Ustrzykach Dolnych inny patrol SG zatrzymał dwóch ob. Turcji (34 i 54 l.), którzy jak się okazało, przyjechali samochodem po odbiór imigrantów. Z ich dokumentów pobytowych wynikało, iż przebywają w UE legalnie.

Cudzoziemcy przyznali się do zorganizowania przerzutu. Decyzją Prokuratora Prokuratury Rejonowego w Lesku zostali ukarani mandatami, każdy po 800 złotych i wrócili do miejsca swego pobytu na terenie Niemiec.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u