Egzaminy gimnazjalne w pomorskim

Autor: Pomorski UW 2019-04-11 08:56:05
W województwie pomorskim egzaminy przebiegły bez zakłóceń, wyjątkiem była jedna szkoła w gminie Puck. Do egzaminu nie przystąpiło 70 uczniów – powiedział wojewoda Dariusz Drelich podczas konferencji prasowej podsumowującej pierwszy dzień testów.

Dziś uczniowie pisali sprawdzian z historii i wiedzy o społeczeństwie, a także języka polskiego. Jutro przystąpią do egzaminu z części matematyczno-przyrodniczej (matematyka, biologia, chemia, fizyka i geografia), pojutrze z języka obcego (angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, ukraiński i włoski).

Jak podkreślała Monika Kończyk, pomorski kurator oświaty w Pomorskiem do egzaminu gimnazjalnego 10, 11 i 12 kwietnia do Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku zgłoszono 422 szkoły i 22 822 uczniów.

W związku z sytuacją strajkową do Kuratorium Oświaty w Gdańsku zgłosiło się ponad 400 osób posiadających uprawnienia pedagogiczne, deklarujących pomoc przy przeprowadzaniu egzaminów.

- Ta pomoc będzie najbardziej potrzebna w piątek, czyli dniu egzaminu z języka obcego bo tu są najliczniejsze komisje – podkreśliła kurator dodając, że w szkole, w której dziś egzamin się nie odbył jutro i pojutrze takiego zagrożenia już nie będzie.

- Wszyscy musimy pamiętać, że uczeń nie jest stroną sporu i nie powinien ponosić konsekwencji strajku – apelował Dariusz Drelich. – Liczę na to, że jutrzejsze i piątkowe egzaminy gimnazjalne, a także egzamin ósmoklasisty przebiegną bez zakłóceń. Dziękuję jednocześnie i organom prowadzącym, gminom, dyrektorom i nauczycielom, którzy zasiadali w komisach, za pomoc w ich przygotowaniu i zorganizowaniu.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u