ZŁOTÓW - POLICJANCI Z WIZYTĄ U JAKUBA

Autor: mat prasowe MSWiA 2019-04-16 08:24:50
Jakub, mimo bardzo młodego wieku, przeszedł już więcej niż niejeden dorosły, w tym długotrwałe i ciężkie leczenie, kilkanaście cykli chemioterapii. Niespełna 15-letni Jakub walczy o powrót do zdrowia. U nastolatka z Krajenki w zeszłym roku zdiagnozowano glejaka mózgu. Chłopca fascynuje wyposażenie jednostek specjalnych Polskiej Policji i Wojska. By choć na chwilę Jakub mógł zapomnieć o chorobie i poczuć się jak prawdziwy mundurowy, policjanci złotowskiej jednostki odwiedzili go w domu.

Na zaproszenie rodziców policjanci złotowskiej jednostki w dniu 10 kwietnia br. odwiedzili chorego chłopca z Krajenki. Niespełna 15-letni Jakub zmaga się z glejakiem mózgu. Ma wiele zainteresowań, a jednym z nich są jednostki antyterrorystyczne i wojskowe. Chłopiec nie spodziewał się jednak, że w domu odwiedzą go mundurowi, którzy zaprezentują i opowiedzą o walorach bojowych kilku jednostek broni będącej na wyposażeniu Polskiej Policji. Mimo choroby z twarzy chłopca ani na chwilę nie znikał uśmiech.

15-letni Jakub po pokazie przygotowanym przez policjantów pochwalił się własnym karabinkiem ASG opowiadając historie z inscenizowanych bitew z kolegami. Na koniec Jakub,policjanci i jego tata zrobili wspólne pamiątkowe zdjęcie, które ma przypominać funkcjonariuszom odwagę i wytrwałość młodego chłopca, który w ich oczach jest bohaterem

© 2018 Super-Polska.pl stat4u