Edyta Markowicz laureatką plebiscytu „Kobieta z charakterem”

Autor: Warmińsko-Mazurski UW 2019-04-20 10:03:40
Konkurs Warmińsko – Mazurskiego Stowarzyszenia Forum Kobiet odbył się po raz dwunasty. Patronat nad wydarzeniem objął Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki. W jego imieniu statuetki wręczyła Dyrektor Biura Wojewody Agnieszka Warakomska-Poczobutt.

Nagrodzono 6 pań w następujących kategoriach: kultura i sztuka, ochrona środowiska, sport i turystyka, zdrowie i polityka społeczna, edukacja, nauka i oświata, biznes i administracja.

Statuetki odebrały:

Edyta Markowicz - nauczycielka z 20-letnim stażem, pełniąca obecnie funkcję Dyrektora Przedszkola Miejskiego nr 12 w Olsztynie. Pełnomocnik Wojewody Warmińsko-Mazurskiego ds. Rodziny.

Katarzyna Orzechowska - od dzieciństwa choruje na genetyczną chorobę oczu, przez którą traci wzrok. W konkurencji strzelania z broni pneumatycznej i laserowej osiąga niekwestionowane mistrzostwo. W obu dyscyplinach jest wielokrotną mistrzynią Polski. Tylko w 2018 roku wywalczyła 4 złote, 3 srebrne i 2 brązowe medale na zawodach w randze Mistrzostwa Polski. Jest członkiem Narodowej Kadry Polski. Pracuje w organizacji pozarządowej, wspierając osoby niepełnosprawne wzrokowo w realizowaniu ich pasji.

Mariola Piłat- Skalmowska - sprawnie i z powodzeniem wdraża pomysły na rozwój firmy Snails Garden zajmującej się hodowlą ślimaków, czego dowodem jest zdobycie przez firmę dwóch światowych nagród. Osobiście nadzoruje produkcję kosmetyków opartych na śluzie ślimaków. Prowadzi działalność edukacyjną i charytatywną na rzecz rozwoju osobistego, przedsiębiorczości i integracji kobiet w Stowarzyszeniu Kobiet Biznesu w Elblągu.

Mariola Turek- Stępień - niezwykła lekarka wykonująca swój zawód od ponad 30 lat. Ceniona specjalistka chorób wewnętrznych, geriatrii i medycyny pracy, ale przede wszystkim wspaniały człowiek. Od ponad 12 lat jest kierownikiem Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Szpitala Miejskiego w Elblągu. Zajmuje się długoterminową, całodobową opieką nad osobami przewlekle chorymi w podeszłym wieku.

Agata Trzcianowska - Dyrektor HR firmy Michelin Polska w Olsztynie. Wśród wielu zawodowych osiągnięć wymienić należy jej wspaniały zespół, dzięki któremu firma odnosi sukcesy, poparte licznymi nagrodami. Uczestniczka programu Wolontariatu Pracowniczego Michelin Moc Dobra oraz akcji charytatywnej Kilometry Pomocy Michelin, mającej na celu wspieranie olsztyńskich szpitali.

Agata Wilińska - absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej w Olsztynie oraz Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, doktor sztuk muzycznych. Swoja karierę rozpoczęła w 1982 roku w Olsztyńskim Chórze Kameralnym Collegium Musicum. Od 1990 roku prowadzi Chór Dziewczęcy „Cantabile”, współpracuje również jako dyrygent z chórem Collegium Baccalarum” wraz z chórem „Collegium Musicum” otrzymała platynową płytę za CD „Cicha noc” oraz nagrodę Akademii Fonograficznej Fryderyk 2010 w kategorii Album Roku Muzyka Chóralna i Oratoryjna za płytę z muzyką Feliksa Nowowiejskiego. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród i wyróżnień.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u