Apel do nauczycieli w lubuskiem

Autor: Lubuski UW 2019-04-24 08:56:18
Ponad 7,5 tysiąca lubuskich uczniów powinno przystąpić w tym roku do egzaminu maturalnego. Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wraz z Lubuskim Kuratorem Oświaty Ewą Rawą zaapelował do nauczycieli by, na ten czas, zawiesili protest.

Bardzo proszę wszystkich lubuskich nauczycieli, ludzi mądrych i oddanych młodzieży, by na czas klasyfikacji uczniów i odbywania się matur, zawiesili protest. Proszę by byli razem z młodymi ludźmi, których przygotowywali do egzaminu i by umożliwili im podejście do niego – mówił podczas konferencji prasowej wojewoda.

Wojewoda Władysław Dajczak podkreślił, że nikt nie zabiera nauczycielom prawa do strajku, czy upominania się o wyższe wynagrodzenie – co podkreśla sama Minister Edukacji. Rząd Prawa i Sprawiedliwości, w przeciwieństwie do poprzedniej władzy, podjął temat nauczycielskich zarobków i realizuje program podwyżek. Równocześnie cały czas przeprowadzane są rozmowy z nauczycielami – zaznaczył wojewoda.

- Na 163 lubuskie szkoły, w których mają odbyć się matury, w 28 przeprowadzono klasyfikacyjne rady pedagogiczne. Dyrektorzy szkół będą zwoływali rady do ostatniego dnia, czyli 26 kwietnia. Wierzę w to, że egzaminy w naszym województwie zostaną przeprowadzone. Przyłączam się do apelu wojewody i proszę wszystkich lubuskich nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych o wzięcie pod uwagę dobra uczniów – zaapelowała Lubuska Kurator Oświaty Ewa Rawa.  

© 2018 Super-Polska.pl stat4u