Zbigniew Ziobro poparł Marię Kurowską w wyborach do europarlamentu

Autor: mat prasowe 2019-05-09 08:03:33
Potrzebujemy w Parlamencie Europejskim ludzi, którzy w sposób kompetentny, sprawny i odważny będą dbać o interes Polski. Taką osobą jest z pewnością Maria Kurowska - numer 9 na liście Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości. Proszę mieszkańców Podkarpacia, by właśnie na nią zechcieli oddać swój głos – powiedział dziś w Rzeszowie Zbigniew Ziobro. Minister Sprawiedliwości wziął udział we wspólnej konferencji prasowej z wicemarszałek woj. podkarpackiego Marią Kurowską, która startuje z Podkarpacia w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Blisko ludzi

- Jestem w szczególny sposób zainteresowany tym, żeby w europarlamencie były osoby, które doskonale znają problematykę wymiaru sprawiedliwości. Tam toczą się boje i debaty o to, czy polskie sądownictwo uda się zreformować. Mogę zapewnić, że Maria Kurowska będzie znakomitym ambasadorem naszych spraw, również związanych z reformą sądownictwa, którą chcemy i musimy dokończyć - mówił Zbigniew Ziobro. Minister zaznaczył, że Maria Kurowska pochodzi z Podkarpacia i cały czas jest z tym regionem mocno związana. Tutaj pracowała jako nauczyciel i dyrektor szkoły oraz prowadziła działalność samorządową. Zna ludzi, kulturę i tradycję Podkarpacia. Dobrze wie, jakie problemy są tu do rozwiązania. - Kiedy przekonywałem Panią Marszałek, żeby zdecydowała się wystartować do Parlamentu Europejskiego, miałem na względzie nie tylko jej wielką pracowitość i kompetencję, ale też ogromną znajomość problemów Podkarpacia, których rozwiązanie może być wspierane z perspektywy Parlamentu Europejskiego. Fundusze unijne powinny dobrze służyć mieszkańcom Podkarpacia, gwarantować wzrost poziomu życia i lepsze perspektywy na przyszłość – dodał Zbigniew Ziobro.

Program dla Podkarpacia

Maria Kurowska podkreśliła, że ma do zrealizowania konkretny plan dla Podkarpacia: 1. Wodociągi i kanalizacja dla wsi; 2.Remonty i budowa dróg i chodników; 3. Godna praca dla młodych; 4. Wsparcie dla seniorów; 5. Wsparcie dla rolnictwa ekologicznego i turystyki. Jak zaznaczyła, jej program nie powstał za biurkiem, nie został stworzony przez specjalistów od politycznego marketingu czy „pijaru”, lecz jest wynikiem spotkań z mieszkańcami regionu. - Bo to ludzie, tam na miejscu, wiedzą, czego im potrzeba. A my powinniśmy ich potrzeby realizować. Tak, aby mogli godnie żyć. Chciałabym, aby Unia Europejska wspierała nasze działania, nasze potrzeby, a nie – jak mi to czasem w terenie mówią – „bujała w obłokach”. Zrobię wszystko, aby Unia była jedną, piękną wspólnotą – zapowiedziała.

Dla Polski i regionu

Za taką Unią Maria Kurowska będzie opowiadać się w Parlamencie Europejskim. Za Europą ojczyzn i narodów, w której nie będzie krajów i regionów „drugiej prędkości”. Wierzy, że zdziała w europarlamencie wiele dobrego dla Polski i Podkarpacia. Jej siłą, jak mówiła, jest doświadczenie. Od 30 lat działa na rzecz mieszkańców Podkarpacia. Była radną, burmistrzem Jasła, uhonorowana została tytułem Najlepszego Burmistrza Podkarpacia, a od ponad 5 lat jest wicemarszałkiem województwa. - Kandyduję do Europarlamentu, by swoje doświadczenie i wiedzę wykorzystać dla rozwoju Podkarpacia. Chcę, żeby Podkarpacie było wielką wartością zarówno w Polsce, jak i w Europie. Chcę, aby ludzie na moim Podkarpaciu żyli godnie, a młodzi mieli tutaj przyszłość – zapewniła Maria Kurowska. W konferencji wziął również udział Senator z Podkarpacia Mieczysław Golba.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u