S6 Goleniów-Nowogard oddana do ruchu, ruszają roboty na S3 w kierunku Świnoujścia

Autor: Zachodniopomorski UW 2019-05-10 08:35:39
Odcinek drogi ekspresowej S6 od Goleniowa do Nowogardu o długości 19,8 km będący częścią budowanej trasy S6 Goleniów-Koszalin został oddany do ruchu. Dzisiaj zainaugurowano również realizację odcinka drogi S3 Brzozowo-Miękowo o długości 22,4 km.

Odcinek drogi S6, inwestycję o łącznej wartości około 424 mln złotych zrealizowała firma Budimex S.A. Projekt powstał przy współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Jest to pierwszy z 6 odcinków drogi S6 pomiędzy Goleniowem, a Koszalinem oddany do ruchu, pozostałymi kierowcy pojada do końca tego roku. Cała budowana trasa skróci przejazd od Szczecina do Koszalina o niemal godzinę.

Odcinek drogi S3 Brzozowo-Miękowo o długości 22,4 km również będzie budowała firma Budimex S.A. dzięki wydanej przez Wojewodę Zachodniopomorskiego decyzji ZRID przystąpił do robót budowlanych na tej ważnej części drogi S3 łączącej północ z południem Europy. Rozpoczęła się również budowa odcineka S3 Rzęśnica-Miękowo, tym samym łączna długość S3, która wkroczyła w fazę robót budowlanych wynosi ponad 40 km. Inwestycja powinna zostać zakończona w II kwartale 2021 roku.

W obu spotkaniach udział wzięli ministrowie: infrastruktry – Andrzej Adamczyk, spraw wewnętrznych i administracji – Joachim Brudziński, wojewoda Tomasz Hinc i posłowie.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u