Odsłonięcie kamienia węgielnego pod budowę pomnika premiera Jana Olszewskiego

Autor: mat prasowe KPRM 2019-06-05 07:59:19
Jan Olszewski rzucił wyzwanie wolności, która była wolnością częściową, bez godności dla bardzo wielu Polaków – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości

Szef rządu podkreślił, że okres rządów premiera Olszewskiego był kluczowy w historii III RP. Bez zasianego wtedy ziarna prawdziwej, pełnej wolności, demokracji i sprawiedliwości, nie byłoby późniejszych wielkich czynów - kontynuował. Prezes Rady Ministrów podziękował również premierowi Janowi Olszewskiemu za jego dzieło, które starał się w nas zaszczepić.

Dokładnie 27 lat temu, 4 czerwca 1992 r. upadł rząd Jana Olszewskiego. Był to pierwszy po II wojnie światowej rząd wyłoniony przez Sejm po całkowicie wolnych wyborach.

Jan Olszewski – polityk, adwokat, działacz społeczny, obrońca w procesach politycznych w czasach komunizmu. Harcerz Szarych Szeregów i uczestnik Powstania Warszawskiego, współzałożyciel Komitetu Obrony Robotników, doradca Solidarności, uczestnik obrad Okrągłego Stołu, doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Zmarł 7 lutego 2019 r.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u