Dwóch Polaków na wrocławskim podium i efektowne show w strugach deszczu

Autor: Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław 2019-06-16 08:22:16
Takiego startu jeszcze nie było! Wśród efektów specjalnych w formie dymów, iskier, błysków reflektorów, przy świetle rozpalonego znicza na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, w trasę 7. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu wyruszyło aż 10 740 osób. Według nieoficjalnych wyników do mety dotarło 10 678 uczestników.
Triumfatorem w klasyfikacji generalnej okazał się Etiopczyk, Getaye Gelau, który pokonał trasę w czasie 1:04:38. Dwa pozostałe stopnie podium zajęli Polacy! Drugi do mety dobiegł Artur Kozłowski (1:05:03), tuż za nim na finiszu pojawił się Szymon Kulka (1:05:13). Wśród Pań zwyciężyła Oleksandra Shafar z Ukrainy (1:12:15), która rok temu dobiegła do mety we Wrocławiu jako druga (poprawiła tym samym swój czas o ponad 3 minuty). Na drugim miejscu znalazła się Caroline Jebet Korir z Kenii (1:12:18), trzecia finiszowała jej rodaczka Ruth Nundu Mbatha z czasem 1:15:57.