Bezpieczeństwo pacjentów jest najważniejsze

Autor: Małopolski UW 2019-07-01 09:27:39
„Tryby Obsługi Pacjenta w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym (TOPSOR)” – to nazwa projektu, w ramach którego w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie zostały dziś zawarte umowy partnerskie pomiędzy Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym a małopolskimi podmiotami, w których funkcjonują szpitalne oddziały ratunkowe

Małopolskie podmioty, z którymi umowy podpisał LPR reprezentowany przez zastępcę dyrektora ds. administracyjnych w LPR Pawła Kamińskiego:

1. 5 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SPZOZ w Krakowie, 2. Nowy Szpital w Olkuszu, 3. Podhalański Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w Nowym Targu, 4. SPZOZ w Brzesku, 5. SPZOZ w Myślenicach, 6. Szpital Miejski Specjalistyczny im. Gabriela Narutowicza w Krakowie, 7. Szpital Powiatowy im. dr. Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem, 8. Szpital Powiatowy w Chrzanowie, 9. Szpital Powiatowy w Limanowej im. Miłosierdzia Bożego, 10. Szpital Specjalistyczny im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu, 11. Szpital Specjalistyczny im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach, 12. Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie, 13. Szpital Uniwersytecki w Krakowie, 14. Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza w Tarnowie, 15. Szpital św. Anny w Miechowie, 16. Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie, 17. Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie, 18. Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach, 19. Zespół Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu, 20. Zespół Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej.

W najbliższych dniach zostanie podpisana również umowa z SPZOZ w Bochni – Szpitalem Powiatowym im. bł. Marty Wieckiej.

W województwie małopolskim funkcjonuje 21 szpitalnych oddziałów ratunkowych. Z danych, które zostały przekazane przez szpitalne oddziały ratunkowe funkcjonujące na terenie Małopolski, wynika, że w 2018 roku małopolskie SOR-y przyjęły łącznie 614 593 pacjentów.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u