Nowy Szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych.

Autor: Kujawsko-Pomorski UW 2019-07-04 08:13:10
1 lipca Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej wziął udział w uroczystości przekazania obowiązków na stanowisku szefa Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. Nowym szefem Inspektoratu został gen. bryg. Dariusz Ryczkowski. Wśród zaproszonych gości obecny był wicewojewoda Józef Ramlau.

Minister Mariusz Błaszczak powiedział w Bydgoszczy, że obaj panowie generałowie – gen. Łukowski i gen. Ryczkowski są doświadczonymi żołnierzami.

Odznaczają się profesjonalizmem w swojej służbie. (…) Liczę na to, że w nowych rolach będziecie nadal działać na rzecz rozwoju Sił Zbrojnych RP - powiedział szef MON

Zadaniem jakie postawiłem przed gen. Ryczkowskim to kontynuacja tego, co jest dziełem generała Łukowskiego, ale to także położenie nacisku na kwestie nieruchomości, które służą Wojsku Polskiemu. Jest to ważne, szczególnie w kontekście umowy ze Stanami Zjednoczonymi. Żeby ten proces mógł nastąpić, potrzebne jest przygotowanie infrastruktury. Ta infrastruktura potrzebna będzie nie tylko żołnierzom amerykańskim, ale także żołnierzom Wojska Polskiego – mówił podczas uroczystości szef MON.

Dotychczasowy szef Inspektoratu gen. dyw. Dariusz Łukowski został z dniem 8 lipca wyznaczony na stanowisko zastępcy szefa Sztabu Generalnego WP.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u