Prezydent Andrzej Duda odwiedził Chorzów i Sosnowiec

Autor: Śląski UW 2019-07-09 18:05:00
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda złożył wczoraj wizytę w Chorzowie oraz Sosnowcu. Prezydentowi towarzyszyli wojewoda śląski Jarosław Wieczorek oraz marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

Prezydent dodał, że szef MON jest na etapie szczegółowego planowania trasy, którą przejdzie defilada. – Z całego serca chcę wszystkich zaprosić na te piękne sierpniowe wydarzenia – 15 sierpnia, tutaj na Górnym Śląsku – zaznaczył Andrzej Duda.

Wcześniej Prezydent wspólnie z wojewodą Jarosławem Wieczorkiem oraz marszałkiem Jakubem Chełstowskim posadzili Dąb Powstań Śląskich.

Następnie Prezydent spotkał się z mieszkańcami Sosnowca na terenie komendy miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, gdzie odbywał się Dzień Otwarty w ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2019”. Prezydent podczas swojego przemówienia zaakcentował, że odwiedza województwo śląskie, jako patron narodowych obchodów Roku Powstań Śląskich, aby podkreślić ważność tych wydarzeń. Andrzej Duda zaznaczył, że żołnierze, którzy przyjadą do Katowic z całej Polski na defiladę z okazji Święta Wojska Polskiego są bardzo dumni, że będą mogli w tym roku przedefilować właśnie na ziemi zagłębiowsko-śląskiej.

Prezydent podkreślił też, że akcja „Bezpieczne Wakacje” jest prowadzona także na szczeblu regionalnym i lokalnym, bo ważne jest zapewnienie dzieciom jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa.

Rok 2019 Sejm ustanowił Rokiem Powstań Śląskich. „Powstania Śląskie stanowią jedną z najpiękniejszych kart w dziejach narodu polskiego” – głosi przyjęta przez Sejm uchwała. Wyrażano w niej wdzięczność za „wkład pokoleń ludu śląskiego w walkę o niepodległość RP”.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u