Wojewoda z wizytą w Volkswagen Poznań

Autor: Wielkopolski UW 2019-07-11 09:02:43
Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann odwiedził dziś największego pracodawcę w regionie - Volkswagen Poznań. W siedzibie firmy spotkał się z prezesem spółki Jensem Ocksenem oraz zarządem. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele pracowników Volkswagen Group Polska

Tematem rozmów były perspektywy rozwojowe, plany przedsiębiorstwa oraz wyzwania, które stoją przed branżą motoryzacyjną w najbliższych latach. Wojewoda wielkopolski obejrzał m.in. linie produkcyjne. - Sposób organizacji pracy jest na bardzo wysokim poziomie, co robi niezwykłe wrażenie. Warto zauważyć, że od lat mieszkańcy Wielkopolski słyną z pracowitości, ale i wysokich standardów pracy, dlatego myślę, że jest to jeden z powodów, dla których Volkswagen tak dobrze się tu czuje - mówił po wizycie wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann. - Cieszyłbym się gdyby Volkswagen w przyszłości, rozbudowując swoją markę, pozostał w Wielkopolsce i inwestował w kolejnych regionach naszego województwa. Na pewno dużym atutem jest rozwój infrastruktury drogowej w postaci S5 i S11 oraz planowana rozbudowa sieci kolejowej związana z Centralnym Portem Komunikacyjnym - zauważył wojewoda.

Zbigniew Hoffmann rozmawiał również na temat dialogu społecznego oraz wzorcowych relacji ze związkami zawodowymi. Dodatkowo podczas wizyty zwiedził także Zakłady Zabudów Specjalnych Volkswagen Poznań, gdzie odbywa się przystosowywanie bazowych samochodów do indywidualnych potrzeb klientów jak np. dla policji, straży czy wojska.

Z zakładów spółki Volkswagen Poznań dziennie wyjeżdża ponad 1170 samochodów VW Caddy, T6 i Crafter, co czyni z niej największego producenta samochodów w Polsce. Poza samochodami użytkowymi w ramach spółki produkowane są w odlewni komponenty dla koncernu Volkswagen AG. Volkswagen Poznań zatrudnia ponad 11 000 pracowników we wszystkich 4 zakładach: Zakład Caddy / T w Antoninku, Zakład w Swarzędzu, Odlewnia na Wildzie oraz najnowszy zakład Craftera w Białężycach k. Wrześni.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u